fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Jak si oholit intimní místa správně a jaké střihy jsou nejpopulárnější?

Co dovedete udělat doma, to laser zvládne rychleji a lépe

A hlavně nastálo. Nepokoušejte svoji šikovnost, obraťte se na nás.

Dnešní trend hovoří jasně – pečlivě upravený se nosí nejen účes, ale také intimní oblast. Jejímu zanedbávání je konec. Ale nezoufejte – způsoby, jak si oholit intimní místa sice představují práci navíc, ale díky řádnému intimnímu oholení můžete při určitých příležitostech docela zabodovat.

Anebo pokud se sami na pravidelné holení necítíte, využijte kvalitu našeho laserového přístroje a zbavte se nechtěných chloupků tam dole jednou provždy. Objednejte se k nám!

Jak správně připravit intimní partie na holení

Myslíte si, že to zvládnete a rozhodli jste se pro holení? Pochopitelná volba – kromě epilace laserem je to jediná metoda (na rozdíl od depilačních technik voskováním nebo cukrovou pastou), která nebolí, tedy v případě, že se zvládnete nepořezat. Pojďme se nyní podrobně podívat, jak si dokonale oholit intimní partie:

Jak si oholit intimní místa správně a jaké střihy jsou nejpopulárnější? obrázek 13

1. krok: Sprcha před startem

Na to vás asi nemusíme upozorňovat, ale pozor: chystáte se přiblížit k citlivé oblasti poměrně ostrým předmětem. Takže před manipulací s břitvou v blízkosti přirození byste se měli buď vykoupat, nebo osprchovat. To je nejlepší způsob, jak roztáhnout póry a připravit pokožku a chlupy na intimní holení.

Namáčení změkčí vaše pubické ochlupení. Předejdete tak bolestivému tahání při holení. Vzhledem k tomu, že žiletka dokáže snáze oddělit “namočené” chloupky, snižuje se také riziko pořezání.

2. krok: Dokonalé vyčištění

Při sprchování se zároveň důkladně umyjte. Použitje nějaký čisticí gel na intimní hygienu s antibakteriálním účinkem, bakterie a nečistoty by mohly způsobit zánět - folikulitidu, která je hodně nepříjemná.

3. krok: Optimální zastřižení

Vaším dalším úkolem je zkrátit chloupky na délku, kterou žiletka bez problémů zvládne, což je asi 0, 5 - 0, 6 cm. K tomuto účelu mohou posloužit velmi pečlivě vedené nůžky, ale neprohloupíte, když si dopřejete elektrickou podporu v podobě zastřihovače s trvale připevněným ochranným krytem. Tím vyřešíte některá těžko dostupná místa.

(Poznámka: První a třetí krok mohou být prohozeny, obzvlášť preferujete-li stříhání na sucho.)

Postup holení intimních míst

Když je pryč všechno, co má, můžete se konečně pořádně oholit. Předtím ovšem následuje ještě

4. krok: Štědře používejte gel na holení

Žiletka neklouže po vašich intimních partiích tak snadno jako po obličeji (u mužů) nebo po nohách. Proto potřebuje extra ochranu. Ujistěte se, že na celou oblast nanesete silnou vrstvu gelu nebo krému na holení. To nejen zvyšuje schopnost klouzání ostří, ale chrání pokožku před poškozením a usnadňuje regeneraci.

5. krok: Oholte se opatrně

Teď to začíná být vážné. Nejprve se ujistěte, že jsou vaše žiletky čerstvé a čisté. Tupé čepele nevyhnutelně způsobují škrábance, řezy a podráždění pokožky. Pokuste se napnout pokožku (v této oblasti docela oříšek) a jděte do toho.

Když zvolíte směr shodný s růstem chloupků, půjde to snadněji a bezpečněji, při holení proti směru růstu chloupků budete muset trochu přitlačit a riskovat tak škrábance a větší pravděpodobnost zarůstání chloupků, ale v případě zdaru bude výsledek preciznější.

Variantu, jak se zbavit chloupků relativně bezbolestně, představuje dobrý elektrický strojek pro intimní partie. Díky speciální technologii čepelí již nedochází tak často k tahání za citlivé místa jako v minulosti.

Dosažením kýženého vzhledu ale procedura ještě nekončí. Následuje

6. krok: Vlhkost a více vlhkosti

Právě jste oholili oblast, která na to není nutně zvyklá. Ujistěte se tedy, že po holení používáte peeling a zklidňující balzám. Vaše pleť vám později poděkuje. Naneste hydratační balzám na celou oholenou oblast a poté opláchněte studenou vodou.

Tímto způsobem se všechny otevřené póry opět uzavřou. Poté dejte svým intimním partiím dostatek času na zotavení, než se znovu oholíte.

Zdá se vám to všechno zbytečně dlouhé a komplikované?

Pro dosažení libovolné změny v ochlupení intimních partií nabízíme variantu v podobě ošetření laserem. Bude to rychlejší, dokonalejší a nastálo. Obraťte se na nás.

Nejlepší nástroje a další pomůcky pro holení intimních partií

Jak se zbavit chloupků v intimní oblasti co nejlépe? Zde je přehled nezbytných pomůcek, které budete potřebovat v té nejvyšší kvalitě.

Jak si oholit intimní místa správně a jaké střihy jsou nejpopulárnější? obrázek 15
 • anatomické holítko s dostatečným počtem čerstvých, neztupených žiletek
  nebo
 • speciální elektrický strojek na intimní partie, zvlášť vyvinutý pro citlivou pokožku
 • elektrický zastřihovač chloupků s ochranným krytem a vyměnitelným nástavcem
 • čisticí, hydratační a revitalizační gely a krémy, se kterými si vaše pokožka rozumí, v dostatečné míře

Jak se vyhnout podráždění a pupínkům po holení na intimních místech

Ochlupení na ohanbí roste rychleji, je hrubší a nepoddajnější. Tím víc se brání své likvidaci. Abyste se tedy vyhnuli svědění a pochybné péči na poslední chvíli, vyplatí se mít:

 • pravidelnou intimní péči a sprchovat se alespoň jednou denně, u sportovců a jedinců, kteří se hodně potí, ještě častěji
 • nešetřit na speciálních ošetřujících a zklidňujících přípravcích určených pro intimní partie
 • co nejvíce “větrat” – vyhýbat se uplému spodnímu prádlu, a když to jde, chodit naostro

Oproti tomu k epilaci laserem ani pro následnou péči nepotřebujete vůbec nic a máte vystaráno s hladkou pokožkou tam dole všude, kde budete chtít

Chcete-li tuto variantu, kontaktujte nás.

Jaké jsou populární střihy intimních partií

Holení intimních partií automaticky neznamená, že se zbavíte úplně celého pubického ochlupení. Upřímně, to je představa dost děsivá. Brazilskou epilaci je rozumné přenechat laserové klinice nebo nějakému kosmetickému studiu.

Doma se ženy častěji zaměřují na oblast bikin či jinak řečeno epilaci třísel a nejintimnější část si jen mírně upraví. Úpravy jsou to ale nápadité – teď nejvíce frčí:

 • klasický trojúhelníkový tvar
 • srdíčko nebo diamant (pracuje se podle šablony a může se doplnit nalepovacími kamínky)
 • obdélníkový kobereček neboli přistávací ranvej libovolné šířky
 • a samozřejmě cokoli jiného, nápaditosti se meze nekladou

Důležité je, aby byla žena i partner spokojeni a aby nic netrčelo ven ze spodního dílu plavek či kalhotek.

Také při holení intimních míst u mužů je možnost se rozhodnout, zda jen odstraníte chloupky kolem penisu a varlat, či pojedete podle hesla všechno nebo nic. Vaše tělo – váš vkus.

Nejlepší tipy pro muže a ženy

Jak si oholit intimní místa správně a jaké střihy jsou nejpopulárnější? obrázek 17

Ačkoli genitál mají obě pohlaví odlišná, touhu po hladké pokožce a problémy s depilací mají společné. Naše tipy pro ně:

 • přípravy neuspěchejte, ale vlastní holení provádějte rychle
 • chloupky vždy nechte dorůstat, intimní partie nejsou stavěné na každodenní holení a reagují agresivně, způsobili byste si jen trápení s pupínky a zarůstajícími chloupky
 • hledejte kosmetickou značku, která vám nejlépe vyhovuje

Průběžné holení intimních oblastí

U žen i u mužů (dělá to cca 50 %) je běžnou součástí péče o vlastní tělo. Dá se na to zvyknout a dá se to naučit. Daleko lepšího výsledku ale docílíte podstoupením laserové epilace a budete mít od chloupků pokoj natrvalo. Nechte laser udělat, co umí, a objednejte se k nám.

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!