fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Zarůstání chloupků v intimních partiích. Jak s tím bojovat pomocí laserové epilace?

Zarůstání chloupků v intimních partiích (a také kdekoli jinde po těle) může mít různé příčiny. Obvykle se objevují v důsledku holení nebo depilace, ale nezřídka také při příliš těsném oblečení. Typ vlasů také ovlivňuje riziko zarůstání chloupků. Každopádně platí, že je to jev krajně nepříjemný a na oko odpudivý.

Existují sice jisté způsoby, jak jeho výskyt eliminovat, ale nejjednodušší je zabránit opětovnému růstu chloupků laserovou epilací. Po ní nic neroste a nic nezarůstá! Vyzkoušejte u nás!

Zarůstání chloupků v intimních partiích - proč k němu dochází

Že se v těle něco pokazí a chová se jinak, než má, je poměrně obvyklá a známá věc. Co vede chloupky k tomu, že přestanou růst ven a zůstanou pod kůží?

Zarůstání chloupků v intimních partiích. Jak s tím bojovat pomocí laserové epilace? obrázek 17

Co to vlastně je zarostlý chloupek?

Chloupky, které rostou do kůže místo ven, jsou v naprosté většině ty krátké, pokožka hlavy je těchto trablů ušetřena. Zarůstající chloupek změní směr a tím také svou velikost, protože v oblasti pod pokožkou není příliš prostoru, kam by se mohl rozšiřovat. Zůstane výrazně krátký, zakrní.

Protože jeho chování není fyziologické, je organismem vnímán jako cizí těleso a obranná reakce na sebe nenechá dlouho čekat.

Proč vzniká?

Nejčastější příčinou zarůstání chloupků je depilace nebo pokusy o částečnou epilaci. V růstu zastavený chloupek nebo chloupek s částečně poškozeným kořínkem nemá už dostatek síly pro správný růst a začne zmatkovat.

Druhým spouštěčem vzniku zarostlých chloupků je, když je kanál pro růst vlasů blokován odumřelými kožními buňkami a kožním mazem, k uvíznutí chloupků pod kůží může přispět i tlak na kůži a tření od příliš těsného oblečení nebo v tělesných záhybech.

Svou roli hraje i typ chloupků: silnější, tvrdší a nepoddajnější (na rozdíl od nějakého jemného chmýří) mají větší tendenci zarůstat. Právě takový typ porostu se nachází v oblasti genitálu.

Vliv ale může mít i hormonální rovnováha. Zvýšená produkce pohlavních hormonů obvykle vede ke zvýšenému růstu chloupků a zvyšuje se riziko jejich zarůstání.

Co způsobuje?

Zarostlý chloupek o sobě obvykle dá vědět bolestí. Bulka se vyvíjí jako zarudlý otok nebo dokonce zánět, který může způsobit svědění a je často velmi bolestivý při dotyku. Tělo vidí zarostlé chloupky jako cizí předmět, který do dané oblasti nepatří. To má často za následek zánětlivou reakci, protože se s ní imunitní systém snaží bojovat. Uvolňují se obranné buňky, které napadají okolní tkáň a mohou pak vést k tvorbě hnisu.

Dalším činitelem, který číhá na slabší chvilku organismu, jsou bakterie, které se začnou shlukovat v napadené oblasti kolem zarostlých chloupků a ještě znásobí obrannou reakci imunitního systému. Škrábání vytváří vstupní bod pro další bakterie.

Zánět zarostlého chloupku s tvorbou hnisu je však nutné odlišit od zánětu vlasového folikulu (struktury obklopující vlasový kořínek) hluboko v kůži, který se projevuje načervenalými uzlíky kolem vlasů a často nemá nic společného se směrem růstu vlasu. Nicméně i za něj může být zodpovědná depilace. Protože je také způsoben bakteriemi, jedním z možných spouštěčů je špatná hygiena po holení.

Proč je zarůstání chloupků v intimních partiích problematické

Intimní místa jsou zvláště náchylná k zarůstání chloupků. Kůže v oblasti spodního dílu bikin je mimořádně jemná a citlivá. Poněkud nepatřičně právě z ní vyrůstají chlupy pevné, silné, s vysokou hustotou a sklonem ke kroucení – a právě takové umí zarůstat nejlépe.

(Jen porovnejte, jaké ochlupení se nachází ve vašem podpaží a na nohou a uvidíte, že co do počtu a tloušťky intimní oblast zvítězila na celé čáře. Zřejmě to mělo ve vývoji lidstva nějaký důvod, vědci se mimochodem stále dohadují jaký, každopádně dnešní civilizovaný člověk ho už tolik nepotřebuje.)

Zarůstání chloupků v intimních partiích. Jak s tím bojovat pomocí laserové epilace? obrázek 19
A bohužel právě v těchto partiích je velké množství různých záhybů, a pokud jsou zahaleny, což během dne bývá poměrně často, nosí se na nich sexy uplé těsné prádlo. A na problém je zaděláno! Na co v souvislosti se zarůstáním chloupků naši klienti nejvíc stěžují?

Fyzické nepohodlí

I když se nakrásně zadaří a pod kůži po depilaci zamíří jen sem tam nějaký solitér, nepříjemný pocit svědění a potřeba se poškrábat je velmi intenzivní. A upřímně - komu je příjemná představa drbat se právě “tam”. Navíc se hůře sedí či sportuje a o oblékání přiléhavých džínů si člověk může nechat jen zdát, protože svědění je ihned dvojnásobně horší.

Estetické problémy

Kdo si dá tu práci a pečlivě si oholí příslušné partie, dělá to jistě také pro svůj vlastní dobrý pocit, nicméně alespoň někdy se chce také ukázat. Jenže když zarůstání chloupků v tříslech vytvoří pokožku pokrytou citlivými červenými boláky, které někdy dokonce hnisají, přejde každého chut obléknout si vykrojené bikiny a možná ani nevyrazí za vodou a sluncem. Takové “z louže pod okap” přináší i mnoho zklamání v partnerském životě.

Zdravotní rizika

Zánět v těle je vždycky nepříjemný, ale pokud je jeho rozsah minimální, dá se docela dobře zvládnout doma. Aby se chloupků “zbláznilo” co nejméně, je důležitý pravidelný peeling, ten působí proti zarůstání chloupků tak, že odstraní odumřelé buňky a chloupku tak usnadní cestu vzhůru. Co dělat, pokud se zarůstání přesto rozjede?

Nejprve zkuste zarostlé chloupky jemně odlupovat, abyste je dostali na povrch pokožky. Případně použijte krémy s kyselinou salicylovou. Uvolníte tak zduřelou pokožku - a tímto způsobem i zarostlé chloupky. Kromě toho můžete na postižené místo na několik minut přiložit teplou žínku, aby se pokožka namočila a aby se změkčily a otevřely póry.

Pokud tyto metody chloupky neuvolní, můžete je zkusit vypáčit sterilizovanou jehlou nebo pinzetou. Poté postižené místo dezinfikujte. Chloupky však nevytrhávejte, pouze je odkryjte, aby mohly normálně vyrůstat z kůže.

Jestliže přesto vznikne zánět, sami s ním raději příliš nemanipulujte, jinak se mohou bakterie rozšířit. V těžkých případech může zarůstání chloupků vést k hnisavým píštělům a v důsledku toho k abscesu. Takové by měl vždy zkontrolovat lékař a také odstranit za přísných hygienických podmínek.

Všechny uvedené nesnáze zcela odpadají, pokud se rozhodnete pro odstranění intimního ochlupení pomocí laseru

Pokožka zůstane trvale hladká bez jakýchkoliv vedlejších dopadů. Jednejte racionálně a ušetřete si spoustu komplikací. Navštivte naše centrum.

Metody odstranění chloupků v intimních partiích

Protože lidstvo s nežádoucím ochlupením bojuje snad už od starověku, vyvinulo celou řadu metod, jak na to. A vpodstatě všechny tyto staré metody jsou používány dodnes, byť díky vědeckým objevům a technickému posunu ve vylepšených variantách. Pojďme se na tyto klasické metody podívat podrobně.

Zarůstání chloupků v intimních partiích. Jak s tím bojovat pomocí laserové epilace? obrázek 21

Holení anatomickým holítkem s žiletkou

Je relativně rychlé, a když se to umí, tak také bezbolestné. Kůže vydrží hladká bohužel sotva 24 hodin, pak už se chloupky opět hlásí o slovo.

Depilace voskem

Je náročná na provedení a velice bolestivá. Doporučuje se podstupovat ve speciálních salonech. Kůže setrvá bez ochlupení o něco déle, obvykle dva až tři týdny.

Depilace cukrovou pastou

Tato depilace se v principu příliš neliší od voskování. Lepivý materiál je jiný, ale v obou případech se trhnutím odstraňuje ochlupení pokud možno i s kořínky.

Holení elektrickým epilátorem

Jde o rychlé a relativně bezbolestné a účinné provedení, protože dnes již existují epilátory speciálně vyvinuté pro citlivé partie. Chloupky jsou ovšem brzy zase zpět.

Jaké jsou nevýhody klasických metod?

Tuto otázku lze zodpovědět velmi stručně a jasně – nepříjemné je, že se musí stále opakovat, protože chloupky znovu a znovu dorůstají. Vytržení s kořínkem jen trochu natáhne interval mezi nutným opakováním.

Z tohoto důvodu jsou náročné na čas a na pořizování všemožných pomůcek: kromě vlastních depilačních agentů jsou při všech typech nutné krémy a gely, které jednak mají usnadňovat samotný proces odstraňování chloupků, jednak ošetřovat chlupů zbavenou oblast, o mycí kosmetice potřebné pro zvýšenou hygienu ani nemluvě.

Co se týče zarůstání chloupků, rizikovější způsob je obyčejné holení, tedy odříznutí viditelné části chlupu. Ale ani klasická epilace není zcela bez rizika, protože oslabený kořínek jakoby ztrácí sílu a při opětovném dorůstání se zkroutí a ztratí směr.

Laser je revoluční metoda

Teprve v posledních desetiletích byla chloupkům vystavena definitivní stopka. Epilace laserem jako jediná dokáže znemožnit opětovné dorůstání. Jednorázovost zákroku rozloženého do několika sezení k nám každoročně přivádí stále vyšší počet zákazníků. Proč se trápit kuriozními metodami, když je možné mít pokoj jednou provždy?

Jak laserová epilace řeší problém zarůstání chloupků v intimních partiích

Pomocí laserového paprsku lze efektivně epilovat libovolné místo na těle. Ale pokud byste se rozmýšleli jen pro jedno určité, laserová epilace intimních partií je správná volba.

Zarůstání chloupků v intimních partiích. Jak s tím bojovat pomocí laserové epilace? obrázek 23

Výhody laserové epilace v intimních partiích

Oblast přirození je hůře dostupná a také zrakem hůře kontrolovatelná. Vzhledem k citlivosti pokožky je její depilace bolestivá a navíc v souvislosti s ní všichni pociťujeme jistou míru studu. Co je lepší, než nechat do “oněch míst” několikrát proniknout jen laserový paprsek a pak už mít vystaráno?

Náš přístup ke klientům je vysoce profesionální a ctíme intimitu a soukromí. V případě epilace třísel (zóna bikin) zákrok běžně probíhá ve spodním prádle.

Postup laserové epilace v intimních partiích

Oblast určenou k epilaci důkladně vyšetříme a zakryjeme všechna případná mateřská znaménka nebo tetování, aby nemohla být laserem zasažena.

Poté se na ošetřovanou oblast aplikuje ultrazvukový gel. Ten slouží jednak k ochlazení pokožky, aby se na povrchu pokožky nevytvářelo příliš mnoho tepla. Na druhou stranu gel také usnadňuje klouzání diodového laseru po kůži. Laserový násadec zároveň lépe přilne k pokožce, což vede k lepšímu a efektivnějšímu výsledku.

Po nanesení gelu začíná vlastní ošetření. Laserem se depiluje oblast bikin a na přání i další intimní partie. Laserový paprsek proniká špičkou chloupku do jeho těla, dokud nedosáhne kořínku. Energie dodávaná laserem zajišťuje zničení vlasového kořínku, který již není schopen produkovat nový vlas, jeho bezprostřednímu okolí však vůbec neublíží.

Chloupky, jejichž kořen byl zničen, pokračují v růstu několik dní. Protože už tam není žádný kořen, dá se buď po cca 2 týdnech snadno vytáhnout nebo pak vypadne úplně sám.

Protože však ne všechny chloupky rostou přesně ve stejnou dobu (existuje několik fází růstu), je nutné laserové ošetření několikrát opakovat (obvykle se jedná o 4 až 6 sezení). Tím je zajištěno, že se všechny chloupky dostanou do všech fází růstu, a proto dříve nebo později vypadnou.

S naším nejmodernějším laserovým přístrojem jsme schopni ošetřit co nejvíce chloupků na jednom sezení. Jednak to má tu výhodu, že zaznamenáte rozdíl již po prvním sezení a jednak interval mezi ošetřeními může být 8 týdnů.

Jak problém zarůstajících chloupků díky epilaci laserem postupně zmizí úplně

Zarůstání chloupků zmizí jako mávnutím kouzelného proutku společně s chloupky samotnými. Žádný laserem zasažený chloupek už nevyroste a opakovanými sezeními se takto zneškodní chlupy úplně všechny. I kdyby vzhledem k velké hustotě vašeho pubického ochlupení nebo jiných individuálních parametrů bylo nutné podstoupit ošetření více, jisté je, že během celého zákroku nezaroste jediný chlup a po ukončení už žádný nevyroste.

Vše hovoří pro laser

Laserová epilace se úspěšně používá již několik dekád a od té doby udělala velký skok kupředu. Laserový paprsek je využíván v mnoha odvětvích medicíny, je řádně prověřen a jakékoliv nežádoucí účinky jsou vyloučeny.

Laser vítězí všude tam, kde klasické metody mají rezervy nebo zcela selhávají:

  • pro klienta představuje jen příjemné několikaminutové spočinutí na ošetřovacím lůžku, vše je rychlé a bezbolestné
  • kůže po zákroku zůstává napořád hladká a hebká, žádné hyzdění počínajícím strništěm se nekoná
  • není nutná žádná pozákroková péče, jen aplikace chladivého gelu bezprostředně po zákroku
  • nepříjemné vedlejší jevy, které jsou představovány v prvé řadě zarůstáním chloupků, jsou zcela vyloučeny

Náš laserový přístroj je vhodný pro všechny věkové kategorie a má jen minimum kontraindikací

Nechtějte riskovat komplikace, které mohou váš sen o hladkém těle úplně zhatit. Objednejte se k nám na laserovou epilaci intimních partií, budete spokojeni.

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!