fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Laserová epilace: Jak dlouho vydrží její výsledek a jak ho ještě více prodloužit?

Zbavit se ochlupení bez bolesti a natrvalo – to dříve býval jenom sen. Vše se ale změnilo, když na trh přišla laserová epilace. Jak dlouho vydrží? Když vsadíte na špičkový přístroj, tak vás její trvalost příjemně překvapí. Pokud dodržíte pokyny a doporučení odborníků z laserového pracoviště, zůstane vám na trable s porostem a jeho holením jen vzpomínka.

Láká vás permanentní epilace laserem, chcete si ale její účinnost nejprve prověřit? Tak vyplňte náš kvíz. Za odměnu získáte 50 % slevu, která vám umožní laserovou epilaci v klidu otestovat.

Definice laserové epilace

Laserová epilace: Jak dlouho vydrží její výsledek a jak ho ještě více prodloužit? obrázek 13

Důvod, proč lidé volí tento způsob odstranění chloupků

Trvalá epilace - to je hlavní důvod. Většinu zákazníků a zákaznic nejvíc zajímá, jak dlouho vydrží laserová epilace, protože je nebaví neustále řešit chlupy. Nemají chuť pravidelně docházet na depilaci voskem, která je nepříjemná a vydrží maximálně 14 dní. Hledají řešení, které se vypořádá s ochlupením v jejich podpaží, tříslech či na jiném místě jednou provždy.

Jak funguje laserová epilace

Princip laserové epilace spočívá ve spálení vlasové cibulky. Jak dlouho vydrží přitom závisí na kvalitě přístroje. Zjednodušeně řečeno se paprsek laseru nastaví tak, aby reagoval jen na určitou barvu, konkrétně na barvu chloupků. Pak světlo vnikne do kůže, kde se sveze po pigmentaci chloupku až do jeho kořínku a tepelně ho zničí.

Problém s účinností nastává v salonech, kde používají zastaralou techniku. Na původních laserech ještě nebylo možné tak přesně regulovat vlnovou délku. A jak dlouho vydrží předpotopní laserová epilace, která řadu chloupků prostě mine? Z hladké kůže se budete radovat jen pár týdnů a navíc půjde podobně jako u vytrhávání voskem o léta trvající proces.

Jak dlouho vydrží výsledek laserové epilace

Délka trvání výsledku

Čím modernější přístroj si k laserové epilaci zvolíte, tím více se prodlouží interval, jak dlouho vám zůstane pokožka holá. Levné napodobeniny se jen těžko vyrovnají přístrojům, na jejichž vývoji léta pracují celé týmy specialistů. Nedělejte si proto u repasovaných přístrojů a nových laciných fejků iluze o tom, jak dlouho vám vydrží laserová epilace v jejich podání ve srovnání se špičkovým laserem.

Další faktory, které ovlivňují trvanlivost epilace

Kromě samotného přístroje se na laserové epilaci a době, jak dlouho vydrží, podepisuje i personál. Když je obsluha náležitě vyškolená, tak používá laser bezpečně a efektivně. Když do vás pustí paprsek diletant, hrozí i popáleniny kůže.Odborníci ví, jak v kůži vznikají chloupky. Mají povědomí o jejich cyklickém růstu a dokáží vám podle toho přesně načasovat jednotlivé laserové epilace. Jak dlouho vydrží, a do jaké míry už zůstanete bez chloupků přitom ovlivníte i vy sami svou disciplínou.

Přeobjednávat se neustále mimo plán má za následek jediné. Propásnete vhodný čas, kdy vám z dosud neaktivních cibulek začnou růst chloupky. Pouze v této fázi je laser díky pigmentaci vidí. Když cibulka takzvaně spí, tak z ní žádný chlopek neraší a paprsek ji prostě vynechá.

Jaký je vliv opakování zákroku na trvanlivost výsledku

Jak už bylo naznačeno, sekvence opakování společně s kvalitou přístroje rozhodují o tom, jak dlouho vydrží laserová epilace. Většině lidí roste zhruba čtvrtina z celkového počtu chlupů. Když se dosud aktivní cibulky uloží ke spánku, začne místo nich růst jiná čtvrtina.

A tak jde obnova porostu pořád dokola. Proto vám na seriózních pracovištích neslibují nesmysly, že stačí jen jedna jediná laserová epilace. Jak dlouho vydrží a jestli skutečně spálí celou aktivní čtvrtinu chlupů, ovlivní kvalita laseru. Ale závěrečný výsledek, tedy permanentně hladkou pokožku, už ovlivníte vy, když se na další opakování dostavíte ve správný čas, který si domluvíte s expertkou laserového salonu.

Nic samozřejmě není 100% a dokonce ani chlupy nerostou 100% podle plánu. Proto se většinou doporučuje 5 nebo 6 po sobě jdoucích sezení, aby se podařilo zlikvidovat 99,9 % kořínků. Z těch už pak žádné chloupky nevyrostou. Naše tělo se ale dokáže regenerovat a tak se musí někteří lidé zhruba po roce dostavit na jednu udržovací laserovou epilaci, která skoncuje s několika přeživšími chloupky.

Jak dlouho vydrží laserová epilace, máte i ve vašich rukou

Stačí, když se vyhnete podvodníkům a dáte přednost odborníkům s kvalitními lasery.

Jak prodloužit trvanlivost výsledku laserové epilace

Laserová epilace: Jak dlouho vydrží její výsledek a jak ho ještě více prodloužit? obrázek 15

Doporučené postupy pro udržení výsledku

Pokud se rozhodnete pro trvalou laserovou epilaci, vždy se nejprve informujte na typ používaného přístroje. Chovejte se přitom, jako při výběru auta, kde jsou klíčové jízdní vlastnosti a kvalita motoru. Laserů je sice spousta. Vy ale potřebujete být ošetřeni těmi nejúčinnějšími. Proto se v každém beauty salonu ze všeho nejdřív ptejte, jakou technologii na vás budou aplikovat a proč.

Další věc, kterou byste neměli podceňovat, aby pak laser některé cibulky zbytečně neminul, je absolutní stopka na vytrhávání chloupků. Večer před epilací si je pouze tradičně oholíte.

Co by se mělo dělat po zákroku, aby se prodloužila trvanlivost

Výsledek laserové epilace a jak dlouho vydrží, závisí kromě dodržení opakovacích intervalů také na vaší péči. Proto se alespoň dva dny po zákroku vyhněte zvýšenému pocení. Náročné fyzické činnosti, sport a také sauna zkrátka počkají.

Přestože na povrchu kůže nevidíte žádné stopy po ošetření laserovým paprskem, mohou mít někteří lidé pokožku citlivější. Nadměrné pocení by jen zvyšovalo riziko jejího zánětu. A když nejste zdraví, tak nemůžete jít včas na další laser.

Jak dlouho vydrží laserová epilace tedy logicky souvisí i s dalším doporučením, které vás nabádá k ochraně před UV zářením. Při opalování se jednak potíte a za druhé se může dostavit nežádoucí reakce v podobě pigmentových skvrn. Ty se pak “vybělují” laserem a tím se opět může narušit pravidelnost epilace.

Jaké faktory brát v úvahu při výběru salonu a specialisty

Jak se informovat na odbornost a zkušenosti specialisty

Než se rezervujete na laserovou epilaci, projděte si webové stránky pracoviště. Většina renomovaných salonů se tam chlubí typem svých přístrojů a také odborným know-how personálu. Pokud vám bude i po nastudování informací ze stránek stále něco unikat, neváhejte položit doplňující dotaz emailem nebo telefonicky.

Může se třeba jednat o upřesnění certifikace obsluhy. Důležitá je i praxe a vždy je žádoucí, aby se v salonu vyskytovala alespoň jedna specialistka s bohatými seniorními zkušenostmi.

Nás salon vše potřebné splňuje

Prověřte si samozřejmě i nás. Laserová epilace, recenze naší klientely a osobní zkušenosti, jak dlouho vydrží, jsou tou nejlepší výpovědí. Jsme vám k dispozici, ať se můžete poradit s profesionály, kteří rozumí své práci.

Nenašli jste na našich stránkách všechny pro vás důležité informace?

Nevadí. Rádi vám je zodpovíme osobně.

Závěr: Jak dlouho vydrží laserová epilace

Laserová epilace: Jak dlouho vydrží její výsledek a jak ho ještě více prodloužit? obrázek 17

Zhodnocení výhod laserové epilace

Když si porovnáte všechny dostupné metody odstraňování chloupků, vyjde vás nejlevněji laserová epilace. Cena za celoživotní nákupy ručních holítek a změkčujících gelů, útraty za depilační krémy nebo pravidelná doživotní tortura při vytrhávání chlupů voskem - to vše vás v součtu vyjde mnohonásobně dráž na laser.

Také byste neměli zapomínat na obrovské penzum vašeho času, které těmito zastaralými způsoby promarníte. Kromě toho se budete muset celý život potýkat se zarůstáním chloupků. Při použití laseru vám časová náročnost i věčné pupínky odpadají. Pokud si vyberete kvalitní laserové pracoviště, nemusíte se tam obávat žádných nežádoucích účinků.

Shrnutí, jak dlouho vydrží výsledek laserové epilace

Suma sumárum, když se zařídíte podle uvedených rad, vydrží vám laserová epilace s vysokou pravděpodobností už navždy. Patříte-li mezi jedince se zvýšenou schopností regenerace, tak přijdete zhruba po roce na udržovací proceduru.

Dnešní citlivé přístroje už dokáží rozlišit pigment ve vašich chloupcích od případného opálení pokožky, takže se u laserové epilace nemusíte bát ani v létě, jak dlouho vydrží. Nejvhodnější a nejpohodlnější pro vás ovšem zůstává období od podzimu do jara. Tehdy vám odpadá nutnost mazání ošetřené kůže krémy s vysokými UV filtry nebo její zakrývání oblečením.

Přestaňte všude s sebou nosit holítko a trápit se pupínky a zarůstajícími chloupky

Rozlučte se s nimi už natrvalo.

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!