fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Srovnání epilace laserem a depilace voskem: Cena, bolestivost, oblasti těla, trvání a zkušenosti

Depilace voskem je oblíbená metoda odstranění chloupků, která přináší hladkou pleť po dobu cca jednoho měsíce. Nicméně je bolestivá a mnoho lidí hledá i trvalé alternativy, jako je například laserová epilace. V našem článku porovnáme tyto dvě metody a pomůžeme vám vybrat tu nejvhodnější pro vás.

Depilaci voskem je nutné opakovat v pravidelných intervalech po 4 až 6 ti týdnech. Po ukončení všech doporučených aplikací laseru absolvujete udržovací ošetření pouze jednou za rok.

Depilaci voskem je nutné pravidelně opakovat. Laserová epilace je definitivním řešením

Epilace a depilace není totéž, i když v praxi se často tyto dva pojmy zaměňují. Během depilace dochází k odstranění pouze viditelné části chloupku. Mezi nejoblíbenější depilační pomůcky patří žiletky, holicí strojky a depilační krémy.

Epilační procedury odstraňují celý chloupek i s kořínkem, díky tomu si můžete užívat hladkou pokožku podstatně déle (4 až 6 týdnů). Epilaci lze provádět různým způsobem doma i v kosmetickém salonu. Kromě voskování můžete zkusit epilační strojky nebo cukrovou pastu. Všechny tyto epilační procedury mají ovšem jedno společné, jsou poměrně bolestivé a během několika týdnů stejně dojde k obnově růstu.

Srovnání epilace laserem a depilace voskem: Cena, bolestivost, oblasti těla, trvání a zkušenosti obrázek 13

Čím se odlišuje laserová epilace od ostatních epilačních technik?

Laser pracuje na jiném principu, který u většiny klientů garantuje trvalé výsledky. To znamená, že na ošetřeném místě už chloupky znovu nevyrostou. Lidské tělo je ale samozřejmě schopné regenerace, a proto se růst může obnovit i po laserových aplikacích. Nicméně rostou v mnohem menším množství, jsou světlejší a řidší. Tento stav vyřeší udržovací aplikace, kterou stačí podstoupit pouze jednou za rok.

Co se děje s chloupky během ošetření laserem?

Laserové zařízení využívá jednotný monochromatický zdroj světla. Chloupek obsahuje melanin, který vyzařované světlo pohlcuje, světelná energie se mění na tepelnou. Chloupek se zahřeje po celé délce až po cibulku. Tím dojde k jeho zničení. Ochlupení poté samovolně vypadne. Laser tedy ochlupení nevytrhává jako ostatní epilační procedury.

Trvalá epilace laserem je díky tomu relativně bezbolestná a tím pádem i mnohem příjemnější.

Jak probíhá epilace voskem?

Voskování je poměrně populární procedura, kterou využívají ženy i muži. Její princip je velmi jednoduchý. Na pokožku se nanese teplý vosk, respektive voskové pásky. Ty se poté rychle strhnou proti směru růstu chloupků. Takto se postupně nanesou voskové pásky na celou oblast. Voskování je technika, kterou se snadno naučíte, proto si můžete většinu tělesných partií epilovat sami.

Depilaci voskem v Praze provádí také celá řada kosmetických salonů a estetických klinik. Pokud si na voskování sami netroufáte nebo potřebujete odstranit ochlupení ze zad, oblasti bikin nebo intimních partií, svěřte se do rukou zkušených profesionálů.

Tato epilační technika je ale poměrně bolestivá a u citlivých jedinců může dojít k velmi výrazně alergické reakci. Proto doporučujeme začít s voskováním na méně viditelné části. Velmi časté jsou také drobná poranění a podráždění pokožky.

Laserová epilace, nebo depilace voskem? Cena závisí na různých faktorech

Laser je nákladné lékařské zařízení, které může obsluhovat pouze lékař nebo kvalifikovaný odborník. Navíc zajišťuje prokazatelně nejlepší výsledky ze všech aktuálně dostupných metod. Cena jedné aplikace je tedy vyšší než jedno ošetření voskem.

Nicméně voskování je nutné opakovat ideálně v intervalu 4 až 6 týdnů. Aplikace laseru vyžaduje v průměru 4 až 6 opakování. Po absolvování všech doporučených sezení vám lékař doporučí absolvovat udržovací ošetření pouze jednou za rok.

Srovnání cen ošetření jednotlivých tělesných partií

Partie

Depilace voskem*

Laserová epilace/1 aplikace*

Podpaží

200 až 290 Kč

2 500 až 5 000 Kč

Horní ret

100 až 150 Kč

1 000 Kč

Záda

700 Kč

5 000 Kč

Bikini

490 až 690 Kč

2 500 až 3 500 Kč

Brazilská epilace

650 Kč

2 500 až 5 000 Kč

Celé nohy

700 až 900 Kč

7 000 až 14 000 Kč

Lýtka plus kolena

350 až 400 Kč

3 000 až 7 000 Kč

*Uvedené ceny jsou pouze orientační a nezahrnují akční nabídky a slevy jednotlivých poskytovatelů.

Laserová epilace je finančně nákladnější, ale ve většině případů se jedná o jednorázovou investici, která definitivně eliminuje ochlupení v dané oblasti.

Hedvábně hladkou pokožku si můžete dopřát i vy

Využijte naše akční slevy a balíčky, díky kterým u nás ušetříte i desítky tisíc korun!

Bolí domácí depilace voskem?

Ať už se rozhodnete pro voskování doma, nebo v kosmetickém salonu, připravte se na to, že to rozhodně nebude procházka růžovou zahradou. Během voskování se totiž chlupy vytrhávají. Každý člověk vnímá bolest jinak, ale objektivně lze považovat tuto proceduru za bolestivou. Není výjimkou, že někteří nováčci s epilací voskem začnou, ale kvůli extrémní citlivosti proceduru nedokončí.

Laserová epilace je ve srovnání s voskováním bezbolestná. Opět platí, že vnímání bolesti je velmi individuální. Nicméně moderní laserové přístroje v sobě mají zabudovaný chladicí systém, který ošetřované místo dočasně znecitliví. Pokud si to přejete, může vám lékař pokožku potřít také lokálním anestetikem, ale ve většině případů to není vůbec nutné. Klienti většinou pulzy necítí vůbec, nebo je popisují jako jemné štípání.

Máte zájem nejen o depilaci voskem obličeje? Na jaké další tělesné partie lze vosk použít a kde všude nám chloupky odstraní laser?

Voskem lze odstranit ochlupení prakticky ze všech částí těla včetně intimních partií. Pokud uvažujete o eliminaci ochlupení voskem z velmi citlivých oblastí a nemáte s voskováním dostatečné zkušenosti, využijte raději služeb profesionálního kosmetického studia, abyste předešli popálení nebo jiným druhům poranění.

Počítejte také s tím, že se jednotlivé části těla liší svou citlivostí. Brazilská epilace, voskování zadní a vnitřní strany stehen a odstraňování chloupků z nosu patří mezi nejbolestivější.

Srovnání epilace laserem a depilace voskem: Cena, bolestivost, oblasti těla, trvání a zkušenosti obrázek 15

Také laser lze bez obav použít na všechny tělesné partie s tím rozdílem, že bezbolestně eliminujete chloupky z citlivých míst i z velkých ploch. Proč zvolit právě laserovou epilaci? Muži oceňují vysoký komfort a relativní rychlost během ošetření zad a hrudníku. Ženy zase rychlost a bezbolestnost při aplikaci laseru v oblasti bikin.

Laserem rychle, bezpečně a hlavně komfortně eliminuje ochlupení na celém těle

Díky výkonnému laserovému zařízení jsme schopni ošetřit i klienty s opálením nebo tmavším fototypem pokožky.

Jak dlouho trvá depilace horkým voskem ve srovnání s laserovou epilací?

Obě metody jsou poměrně rychlé. Celkový čas se vždy odvíjí od velikosti ošetřované plochy a hustoty ochlupení. V případě voskování záleží také na vaší zručnosti nebo schopnostech kosmetičky.

Malé oblasti jsou ošetřené během 5 až 10 minut (např. horní ret, brada atd.). Velké plochy trvají v obou případech půl hodiny až 1,5 hodiny (celá záda, nohy, hrudník u mužů atd.). Časově nejnáročnější je epilace celého těla.

Jak dlouho vydrží depilace voskem a jak je na tom s výdrží laser?

Voskování má dlouhodobé, ne však trvalé účinky. Růst chloupků se zpravidla obnoví za 4 maximálně 6 týdnů. Po čase ale začnou růst chloupky méně.

A jak je na tom laserová epilace? Jak dlouho vydrží ve srovnání s voskováním? Lékař zpravidla doporučí 4 až 6 aplikací, které absolvujete v rozmezí 4 týdnů, a to z toho důvodu, že se jednotlivé chloupky v daný okamžik nacházejí v různé růstové fázi.

Pokud se necháte ošetřit alexandritovým laserem, změnu poznáte již po první návštěvě (úbytek až 20 %). Po ukončení všech doporučených aplikací v předepsaném časovém intervalu, bude vaše pokožka už trvale hladká.

Laserem vás ošetří pouze kvalifikovaný specialista. Epilaci voskem zvládnete i sami

Pokud neradi navštěvujete kosmetická studia, můžete si jednoduše koupit vosk nebo voskové pásky. Nabídka produktů pro voskovou epilaci je velmi široká. Jednotlivé značky nabízí také výrobky, které se specializují na určité tělesné partie. Voskování si většinou rychle osvojí i úplní nováčci. Vždy můžete využít také služeb kosmetičky.

Laserovou epilaci provádí pouze specializovaná pracoviště, nejčastěji estetické kliniky, které mají k dispozici nejmodernější laserové přístroje a také kvalifikované pracovníky (lékaře, sestry). Ošetření laserem nemůže provádět laik bez odborného vzdělání.

Používáme výkonný laser MOTUS AX, který efektivně odstraní chloupky i z opálené pokožky

Laserovou epilaci tak u nás můžete absolvovat celoročně.

Zkušenosti s laserovou epilací versus zkušenosti s depilací horkým voskem

Teorie je jedna věc a zkušenosti druhá. Pokud už jste nastudovali všechna podstatná fakta, a přesto váháte, kterou metodu zvolit, zkuste se zeptat okolí a pozorně přečtěte internetové recenze a diskuze. Postřehy klientů (žen i mužů), kteří již vyzkoušeli obě možnosti, jsou velmi dobrým zdrojem informací, díky kterým se dokážete lépe rozhodnout.

Srovnání epilace laserem a depilace voskem: Cena, bolestivost, oblasti těla, trvání a zkušenosti obrázek 17

Nezapomeňte si prostudovat také všechna omezení, která se s konkrétní procedurou pojí. Laserová epilace a rizika s ní spojená se nicméně týkají pouze velmi omezené skupiny lidí (těhotné, kojící a chronicky nemocní lidé). Obecně je epilace laserem bezpečná a dobře snášená.

Ošetřující lékař vás na všechny konkrétní omezení upozorní předem.

Hlavní výhody a nevýhody obou srovnávaných způsobů epilace

 

Depilace voskem

Epilace laserem

Výhody

 • Rychlá a efektivní 
 • Dlouhodobý účinek (hladká pleť 4 až 6 týdnů)
 • Voskem lze epilovat téměř všechny tělesné partie
 • Lze ji provádět doma
 • Je relativně levná
 • Moderní účinná metoda, která zaručuje trvalé výsledky
 • Bezbolestná (díky chladícímu zařízení a možnosti aplikace lokálních anestetik)
 • Lze jím ošetřit všechny tělesné partie včetně vousů u mužů
 • Stačí jen jedna udržovací aplikace za rok
 • Je bezpečná a komfortní

Nevýhody

 • Velmi bolestivá (některé tělesné partie jsou extrémně citlivé)
 • Musí se opakovat v pravidelných časových intervalech
 • Může snadno dojít k poškození pokožky (zarudnutí, poranění, krvácení atd.)
 • Jednorázově dražší investice
 • Laser může obsluhovat pouze školený odborník
 Depilace voskem
Výhody
 • Rychlá a efektivní
 • Dlouhodobý účinek (hladká pleť 4 až 6 týdnů)
 • Voskem lze epilovat téměř všechny tělesné partie
 • Lze ji provádět doma
 • Je relativně levná
Nevýhody
 • Velmi bolestivá (některé tělesné partie jsou extrémně citlivé)
 • Musí se opakovat v pravidelných časových intervalech
 • Může snadno dojít k poškození pokožky (zarudnutí, poranění, krvácení atd.)
 

Epilace laserem

Výhody

 • Moderní účinná metoda, která zaručuje trvalé výsledky
 • Bezbolestná (díky chladícímu zařízení a možnosti aplikace lokálních anestetik)
 • Lze jím ošetřit všechny tělesné partie včetně vousů u mužů
 • Stačí jen jedna udržovací aplikace za rok
 • Je bezpečná a komfortní
Nevýhody
 • Jednorázově dražší investice
 • Laser může obsluhovat pouze školený odborník

Epilace voskem je na první pohled ekonomicky výhodnějším řešením. Pokud se ale zamyslíte, kolik materiálu a času voskováním strávíte, zjistíte, že tato výhoda je jen zdánlivá.

Laserová aplikace je finančně náročnější, protože se jedná o estetický zákrok lékařským přístrojem, jehož obsluha vyžaduje kvalifikovaného pracovníka (ideálně lékaře). Vyšší finanční náklady ale kompenzuje komfort během zákroku i po něm. Laser garantuje trvalé výsledky.

Laserová epilace v Laser Clinic je komfortní řešení, které šetří váš čas

Hladkou pokožku budete mít bez bolesti a již napořád.

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!