fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Babské rady na odstranění chloupků: Přírodní alternativy k epilaci laserem. Jsou ale opravdu účinné?

Internet je plný zaručených návodů, jak se podomácku a skoro zadarmo zbavíte porostu. Jenže babské rady na odstranění chloupků často slibují nemožné. Proto jsme dali dohromady fakta, která se týkají skutečné účinnosti některých bylin, rostlin a přírodních prostředků. Šlo nám o to, abyste nemarnili čas depilačními metodami, které nefungují.

Hledáte způsob, jak mít svůdně hladkou pokožku na celém těle? Pokročilá laserová epilace vás už navždy zbaví ustavičného holení a různých bolestivých metod odstraňování chloupků.

Rady našich babiček, jak se zbavit nežádoucích chloupků přirozenou cestou

Úcta k moudrosti předků je chvályhodná a můžeme se od nich lecčemu přiučit, zejména co se týká péče o pleť. Bohužel teď v síti kolují některé fámy ohledně přírodního odstranění chloupků. Proto se pokusíme uvést tyto mýty na pravou míru, aby vám zbytečně nekomplikovaly život. Místo nekonečných experimentů bez jakéhokoliv výsledku tak můžete rovnou zvolit způsob, který řeší problém s chlupy jednou provždy.

Funguje odstranění chloupků jedlou sodou?

Starý dobrý hydrogenuhličitan sodný, známý též jako soda bicarbona neboli jedlá soda používaly naše babičky na tělo, a nechyběl ani v jejich kuchařkách i v domácnosti. Tento bílý prášek má po rozpuštění ve vodě zásadité pH, pročež je ideálním domácím prostředkem k rychlé neutralizaci. Můžete ho aplikovat, když si potřísníte kůží nějakou kyselinou, abyste zabránili poleptání.

Stejně dobře vám poslouží soda i vnitřně, když se vám například během vánočních svátků překyselí žaludek a začne vás pálit žáha. Sodný roztok zneutralizuje žaludeční šťávy a vy pocítíte úlevu.

Babské rady na odstranění chloupků: Přírodní alternativy k epilaci laserem. Jsou ale opravdu účinné? obrázek 13

Pokud si chcete dopřát zdraví prospěšnou koupel, stačí si přidat do vany hrnek jedlé sody. Hydrogenuhličitanová lázeň totiž všeobecně snižuje překyselení organismu. Navíc zmírňuje svědění kůže a projevy dermatomykózy. Výsledkem je i hladší pleť.

A jak je to tedy s odstraněním chloupků jedlou sodou, které se přetřásá na internetu? Bohužel musíme konstatovat, že je to nesmysl. Nanášení pasty ochlupení maximálně změkčí. Jeho trvalé odstranění ale rozhodně nečekejte. S permanentní likvidací cibulek, které jsou uložené v podkoží, pomůže jedině laserová epilace. Praha se může pyšnit mnoha salony disponujícími lasery na odstranění chloupků.

Stejně tak i náš salon, ve kterém najdete bezpečný a efektivní přístroj, s nímž neriskujete bolest ani popáleniny. Zato se rozloučíte s nežádoucím porostem na zvolených částech vašeho těla už nastálo.

Přírodní odstranění chloupků vám tedy jedlá soda rozhodně nezajistí. V domácnosti je to ale skvělý pomocník. Když zajdete do nějaké bio prodejny, můžete si jí tam koupit třeba celý kilogram. Doma se vám pak hodí místo sypkého prášku na mytí vany a umyvadel. Prostě ji nasypete na dno, na mokrou houbičku si nalijete jar a dáte se do drhnutí.

Existují bylinky proti růstu chloupků?

Na planetě kupodivu skutečně roste dostatek rostlin, které regulují ochlupení ženského těla. Pokud trpíte hormonální nerovnováhou, pravděpodobně jste zaznamenala zesílený růst vousů v obličeji, což je jinak typické jen pro muže. Zdravým ženám viditelný knír neroste.

V takovém případě navštivte obvodního lékaře, aby zjistil konkrétní příčinu nadměrného ochlupení. Bude-li na vině nedostatek ženského hormonu estrogenu, doplníte si ho bylinkami, které působí proti růstu chloupků. Vyzkoušejte třeba majoránku a macu.

Majoránka zahradní - domácí bylinka proti nadměrnému růstu chloupků

Dnes již zdomácnělá majoránka se k nám dostala z Jeruzaléma, odkud ji přivezli bojovní křižáci. Vy si ji můžete narodinovat přímo v jídle nebo ve formě teplého i chlazeného čaje. Majoránku si přidávejte tradičně do bramboráků nebo do guláše v období, kdy potřebujete vyvolat menstruaci.

Bylinka zároveň zmírní bolesti v průběhu krvácení, protože svým složením reguluje hladinu hormonů. Nejspíš proto vznikla fáma, že patří mezi bylinky, které působí proti růstu chloupků. Takové účinky ale majoránka nemá. Běžné ženské ochlupení s její pomocí pouze udržíte v jemnější podobě, než jaká roste mužům.

Majoránka vám prospěje i během kojení, protože pozitivně ovlivňuje tvorbu a vylučování mateřského mléka. Současně vám upraví trávení a omezí tvorbu plynů. Jako bonus vám vyčistí cévy a pomůže navodit vnitřní klid utišením nervové soustavy.

Místo kupování miniaturních balíčků s tímto “ženským” kořením si raději užijte pěstování majoránky zahradní. V zahradnictví si vemte zvolený počet rostlinek, které si doma zasadite do truhlíků na oknech nebo přímo na zahrádku.

Bylinka miluje slunná stanoviště a můžete ji stříhat až dvakrát za sezónu. Sklízí se těsně před vykvetením. Po usušení ze stonků jednoduše odrhnete lístky, které si pak v potřebném množství rozemnete do jídla nebo si je spaříte na čaj.

Maca vysokohorská alias Řeřicha peruánská - zahraniční bylinka proti nadměrnému růstu chloupků

Z dovozových plodin si dopřávejte vysokohorskou macu, která vás vzpruží po fyzické i mentální stránce. Kromě toho upraví činnost veškerých žláz, zvýší chuť na sex a srovná hormony, čímž podpoří i vaši plodnost.Co se přírodního odstranění chloupků týče, postará se maca podobně jako česká majoránka o to, aby ženám rostlo jen pro ně běžné ochlupení. Na eliminaci porostu však nemá žádný vliv. Proti růstu chloupků skutečně pomůže buď jejich pravidelné vytrhávání nebo trvalá epilace, tedy zničení folikul moderním laserem. Nicméně pravidelná konzumace macy vám přinese řadu jiných výhod, které zaručeně oceníte.

Zmiňovaná stimulace libida potěší muže i ženy. Zvlášť v pokročilejším věku není přírodní sexuální doping na škodu. Pánům maca zkvalitní a prodlouží erekci. Dámy zase ocení zvýšenou citlivost v oblasti pánve, která jim usnadní dosahování orgasmů.

Za další geniální schopností peruánské řeřichy stojí v ní obsažené nesaturované mastné kyseliny s fytoprotektivním charakterem. Jednoduše řečeno vás pravidelné pojídání macy zbaví přecitlivělosti na sluneční záření. Budete se díky ní snadno opalovat, aniž by vám hrozilo spálení nebo rakovina kůže.

Maca také stimuluje imunitu. Velmi posiluje produkci bílých krvinek, podporuje makrofágy, likviduje chřipkové viry A a B, snižuje “špatný” cholesterol, čímž harmonizuje oběhovou soustavu a posiluje kosti. Celkově nám tak maca dodává fyzickou sílu a psychickou energii, které se hodí, ať už se chystáte vyhrát olympiádu nebo potřebujete uzavřít byznys století.

Dejte si ovšem pozor na macu pěstovanou ve velkém v Číně jen kvůli zisku. Ta nemá s vysokohorskou plodinou nic společného. Do Čech naštěstí dováží pravou a ekologicky vypěstovanou macu ve formě prášku například český biolog Chobot.

Jak se osvědčila kurkuma na chloupky?

Rostlina známá jako kurkumovník dlouhý se proslavila svými oddenky. Z nich po vysušení a rozemletí vzniká jasně žlutý prášek zvaný kurkuma, který slouží jako barvivo a léčivo v jednom. Tento indický šafrán prodlužuje trvanlivost potravin a v lidském organismu odstraňuje záněty. Rovněž stimuluje mozek, pročež by si měli přidávat kurkumu do jídla hlavně senioři. Ta ještě všeobecně zvyšuje imunitu, udržuje zdravou dýchací soustavu, upravuje činnost jater a pozitivně ovlivňuje klouby.

Babské rady na odstranění chloupků: Přírodní alternativy k epilaci laserem. Jsou ale opravdu účinné? obrázek 15

Kurkuma se používá mimo jiné na hojení či alespoň maskování defektů pleti. Na chloupky ale bohužel také nevyzraje. Místo toho ji raději popíjejte, když se budete chtít zahřát. Recept na Zlaté mléko vám rozproudí krev v žilách. Stačí, když v mléce svaříte lžičku kurkumy, skořice a špetku pepře.

Jakmile nápoj trochu zchladne, vmíchejte do něj med a případně i trošku másla. Kurkumu si také můžete přisypávat do míchaných vajec. Postupně vám uvolní klouby a omladí tělo. No a při dobrém jídle si můžete nastudovat, co se dá dělat proti zarůstání chloupků.

Nebaví vás řešit pupínky po holení?

Zajistěte si slevu na první laserové ošetření, které vás zbaví právě rostoucích chlupů jednou provždy.

Další přírodní možnosti, které slibují odstranění chloupků

  • Papája: Obsahuje enzym papain, který pomáhá rozpouštět chloupky. Rozmačkejte čerstvý kousek papáje a aplikujte pastu na pokožku. Masírujte jemně po dobu několika minut a poté opláchněte vodou. Opakujte to několikrát týdně. Bohužel ale ani Papája nevyzraje nad chloupky úplně.

  • Vlaštovičník japonský (kořen sladkého dřeva): Je bylina s tradičními využitími v čínské medicíně. Má schopnost snižovat růst chloupků. Můžete si připravit vývar z kořene vlaštovičníku japonského a aplikovat ho na problematické oblasti.

  • Mátový olej: Je známý svými chladivými vlastnostmi a může být také přírodním prostředkem na odstranění chloupků, bohužel ale opět ne příliš účinným. Naneste trochu mátového oleje na pokožku a jemně masírujte. Nechte působit asi 20 minut a poté opláchněte vodou.

  • Granátové jablko: Má adstringentní vlastnosti a může pomoci zpomalit růst chloupků. Vytlačte šťávu z granátového jablka a aplikujte ji na pokožku. Nechte působit a poté opláchněte.

Je důležité mít na paměti, že tyto přírodní prostředky mohou mít jen opravdu velmi mírný až nulový efekt. Co se přírodního odstranění chloupků týče, využijte spíše jiné metody. Na výběr máte například z depilace cukrovou pastou nebo depilace voskem. Nebo vyhledejte náš salon a nechte si odstranit chloupky laserem, tato metoda je ze všech uvedených tou nejtrvalejší.

Přírodní odstranění chloupků - závěr

Babské rady na odstranění chloupků: Přírodní alternativy k epilaci laserem. Jsou ale opravdu účinné? obrázek 17

Jak se zbavit chloupků natrvalo je častým zájmem mnoha lidí už od nepaměti. Při hledání odpovědi jsme objevili různé babské rady a přírodní prostředky. Je však důležité si uvědomit, že některé z těchto metod spadají spíše do říše fantazie a nemají vědecký základ.

Například tvrzení o použití jedlé sody na odstranění chloupků nemá dostatečnou podporu vědeckými studiemi. Stejně tak bylinky proti růstu chloupků, jako například kurkuma, jsou spíše legendou, ale jejich účinnost není plně prokázána.

Na druhou stranu, existují metody, které mají alespoň účinnost ve zpomalení růstu chloupků. Pro ty, kteří chtějí dosáhnout trvalého efektu, je série laserových ošetření jednou z nejúčinnějších možností. Laserová epilace ničí chloupky i s kořeny pomocí laserového záření přímo na vlasový folikul a vede tak k trvalému odstranění chloupků.

Je důležité si uvědomit, že každý člověk je jedinečný a reaguje odlišně na různé metody odstranění chloupků. Před zahájením jakéhokoliv ošetření je vždy vhodné jej konzultovat s odborníkem, jako je dermatolog nebo kosmetický specialistka, kteří vám mohou poskytnout přesnější informace a poradit vám s nejlepší možností pro vaše individuální potřeby.

Babské rady na odstranění chloupků prostě na 100% nefungují

Jediné trvalé řešení problému nežádoucích chloupků nabízí špičkový laser. Vyzkoušejte ho co nejdříve, ať máte od nechtěných chloupků klid.

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!