fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Trvalá epilace laserem vs depilace cukrovou pastou: Srovnání metod odstraňování chloupků

Hladká pokožka je jako reprezentativní fasáda rodinného domu. A nechávat si ji zarůst břečťanem nechává jen málokdo. Jakmile pochopíte, že ochlupení v dnešní době se už prostě nenosí, budete postaveni před zásadní otázku: Jak se ho zbavit? Vsadit na osvědčenou tradiční metodu, kterou je depilace cukrovou pastou, nebo důvěřovat nejmodernějším výdobytkům vědy v podobě laserové epilace? Podívejme se na to společně z různých úhlů pohledu.

Jestli vám ale jde o to, abyste vyřešili problém s chloupky jednou provždy, nemusíte nic porovnávat a rovnou se objednejte na laserovou epilaci.

Aby bylo jasno, co je co

V prvé řadě si ujasněme pojmy, aby bylo jasné, o čem je řeč:

Trvalá epilace laserem vs depilace cukrovou pastou: Srovnání metod odstraňování chloupků obrázek 13

Trvalá epilace laserem

Pojmem trvalá epilace se rozumí takové odstranění ochlupení, které je v zásadě definitivní a nevratné. Laserový paprsek je jediný prostředek, který je v současnosti něčeho takového schopen. Jedině on díky svým fyzikálním vlastnostem dokáže teplem rozložit cibulku tak, že z ní již nic vyrůst nemůže.

V praxi zásah laserem probíhá tak, že se paprskem krátce “posvítí” na chloupek, který sám teplo laseru přivede až ke svému kořínku a způsobí tak jeho destrukci. Než si ale začnete užívat navěky hladké pokožky, je třeba absolvovat několik sezení, protože optimálně laser působí jen na chloupky v určité růstové fázi, v níž se nikdy nenacházejí všechny najednou.

Depilace cukrovou pastou

Pomocí cukrové pasty, tedy pružné a lehce zahřáté lepkavé hmoty, je možné odstranit z příslušné části těla všechny chloupky najednou. Nejprve se pasta na pokožku nanese a poté se trhavým pohybem po směru růstu odstraňuje společně s chloupky, které se na ni přilepily.

Mnoho z nich se takto podaří vytrhnout i s kořínky, nicméně vlasový váček zůstává neporušen, a proto nejpozději do dvou týdnů se musí procedura opakovat. Proto je také cukrová pasta ve spojení se slůvkem depilace - krátkodobé odstranění ochlupení na pokožce okem viditelného.

Cena za hladké tělo aneb Kolik to bude stát?

Jak se říká, o peníze jde až v první řadě, takže finanční nároky jsou v souboji laser versus cukrová pasta jedním z rozhodujících činitelů.

Cena epilace laserem

Silný a účinný laserový přístroj ovládaný lékařem odborníkem představuje jisté náklady. Proto se orientační cena jednoho sezení při laserové epilaci pohybuje řádově v tisících korun. Absolutní částka závisí na velikosti ošetřované plochy:

  • horní ret 700 - 1000 Kč
  • třísla (bikini) 1500 - 2000 Kč
  • lýtka nebo stehna 2500 - 4000 Kč

Cena depilace cukrovou pastou

Cukrová pasta je “jenom” směs” cukru, vody a citronové šťávy. Proto i se započtením práce personálu zkrášlovacího salonu vyjde jednorázový zákrok cca na čtvrtinu laserové ceny:

  • horní ret 200 Kč
  • třísla (bikini) 400 Kč
  • lýtka nebo stehna 600 Kč

Ale pozor: první dojem z cifer klame. Když provedeme násobení podle počtu nezbytných opakování, aby pokožka byla hladká po celý rok, náklady se do jednoho roku či dvou let vyrovnají a v dlouhodobém časovém horizontu vyjde laser nakonec levněji.

Rozhodně neprohloupíte, když si vyberete levnější variantu

Objednejte se k nám do Laser Clinic.

Jak často se musí opakovat epilace laserem versus depilace cukrovou pastou

Důkaz je lepší než plané řeči, takže si pojďme ukázat, jak je to s tím opakováním konkrétně.

Jak dlouho vydrží epilace laserem?

Aby byly laserem odstraněny opravdu všechny chloupky na daném místě, je nutné absolvovat 4 - 6 sezení. Poté u většiny osob (cca 80 %) nedochází k novému rašení chloupků, epilace vydrží napořád. Ostatním pomůže jedno udržovací sezení opakované v dvanácti či osmnácti měsíčních intervalech.

Jak dlouho vydrží depilace cukrovou pastou?

Po působení cukrové pasty si můžete užívat hladké pokožky asi 2 týdny. Pak se ochlupení opět přihlásí ke slovu. Protože na jeho opětovné úspěšné odstranění pastou si musíte počkat, až trochu povyroste, opakuje se procedura každých 5 - 6 týdnů, přičemž minimálně polovinu této doby vaše pokožka již hladká není.

A jak se to odráží v nákladech? Na středně velkou plochu musíte s pastou každoročně počítat zhruba s 5000 Kč, s laserem zaplatíte v prvním roce zhruba o 3000 více, ale když si uvědomíte u epilace laserem, jak dlouho vydrží, již ten následující rok s ní budete v plusu.

Bolestivost epilace laserem versus depilace cukrovou pastou

Jak moc to bude bolet, to ja další kruciální otázka. Sice všichni víme, že pro krásu se musí trpět, ale stejně by bylo lepší, kdyby to šlo jinak.

Trvalá epilace laserem vs depilace cukrovou pastou: Srovnání metod odstraňování chloupků obrázek 15

Bolí epilace laserem?

V případě laseru se nedá hovořit o bolesti. Protože jde o tepelný paprsek, někteří jedinci mohou pociťovat spíše nepříjemný pocit pálení nebo štípnutí. Protože jsou ale dnes všechny laserové přístroje standardně vybaveny souběžným chlazením, s velkou pravděpodobností při laserové epilaci neucítíte vůbec nic. Citlivější nebo bázlivější jedinci mohou navíc využít aplikaci znecitlivujícího krému.

Bolí depilace cukrovou pastou?

Při mechanickém vytrhnutí většího množství chloupků najednou je třeba počítat s jistým stupněm bolesti. U cukrové pasty není sice tak intenzivní jako při depilaci voskem a dá se ještě zmírnit správným “grifem” a rychlostí provedení, ale musíte počítat s tím, že to rozhodně zabolí, obzvlášť v místech s jemnou kůží, jakou jsou intimní partie nebo horní ret.

Na jaké oblasti je vhodný laser a na jaké cukrová pasta?

Všichni víme, že charakter pokožky i ochlupení se na různých částech těla různí. Projeví se to nějak při zbavování se nežádoucích chloupků?

Na jaké oblasti těla je vhodná epilace laserem

Co se týče tělesných partií, laser nezná žádné omezení. Veškerá místa na těle jsou paprsku dostupná, a to je to jediné, co potřebuje.

Na jaké oblasti těla je vhodná depilace cukrovou pastou

Teoreticky vzato, ani pasta nemá limity a je možné s její pomocí odtrhnout chloupky kdekoliv na těle. Problém může být spíše technického rázu, že v některých záhybech se s ní hůře manipuluje a některé oblasti na ni reagují zvýšenou bolestivostí. Na co je však pasta krátká, jsou pánské vousy. Proto při laserové epilaci muži, kteří se nechtějí dennodenně holit, začínají tvořit stále početnější část klientely.

Čas, který strávíte laserovou epilací versus čas, který zabere depilace laserovou pastou

O dnešní době se říká, že je hektická, takže každá ušetřená minuta se počítá. Která z metod je v tomto směru úspornější?

Jak dlouho trvá epilace laserem?

Dá se říci, že laser vítězí nejen nad ochlupením, ale i nad časem. Paprsku stačí na folikul působit velmi krátce, takže i ošetření relativně velké plochy je hotové za několik minut. Následná péče je také nulová, takže s laserem je sezení velmi rychlé.

Jak dlouho trvá depilace cukrovou pastou?

Ani cukrová pasta nepotřebuje na pokožce trávit dlouhé hodiny. Samotný akt nanesení, vmasírování a odtržení je také otázkou minut, i když jich bude o něco více než u laseru. Celá procedura se však prodlouží přípravou a ohřevem pasty, nicméně do 30 minut bude určitě všechno hotovo.

Šetřit čas je ještě prozíravější než šetřit peníze

S námi ušetříte obojí. Dopřejte si u nás potěšení z trvale hladké pokožky.

Jak funguje epilace laserem a jak depilace cukrovou pastou?

Hlavní principy obou technik jsme už zmínili v úvodu našeho výkladu. Epilace laserem a depilace cukrovou pastou jsou dvě různé metody odstranění nežádoucích chloupků. Zde je tedy podrobnější popis toho, jak obě metody fungují.

Trvalá epilace laserem vs depilace cukrovou pastou: Srovnání metod odstraňování chloupků obrázek 17

Jak funguje epilace laserem

Laser v medicíně a kosmetice je dernier cri vědeckotechnické revoluce. Přesvědčit paprsek, tedy proud částic, aby cíleně reagoval pouze na vlasový folikul a úspěšně ho zničil, aniž by jakkoli poškodil jeho okolí, je úspěch Einsteinova formátu. Zpočátku se takto dařilo odstraňovat jen velmi malé chloupky, ale s použitím různých vlnových délek to epilační lasery “umí” na všechny odstíny s výjimkou sněhově bílých.

Jak funguje depilace cukrovou pastou

Depilace cukrovou pastou je proces odstranění chloupků pomocí sladké pasty vyrobené z cukru, vody a citronové šťávy. Díky ideálnímu složení a konzistenci pasta při správné teplotě naváže na sebe chloupky, aniž by se přehnaně spojila s pokožkou. Když ji řádně vmasírujete, uvolní chloupky z folikulů a při odtržení je většina z nich skutečně odstraněna i s kořínkem. Metoda je nenáročná a snadno zvládnutelná.

Dá se provádět epilace laserem doma versus dá se doma provádět depilace cukrovou pastou?

Odstraňování ochlupení je intimní záležitost a potřeba provádět je v soukromí domova není motivována jen snahou ušetřit. Která z našich technik je vhodnější pro domácí použití?

Epilace laserem doma

Laserové přístroje na skutečně trvalou epilaci může obsluhovat jen lékař ve specializovaném centru. Existují však slabší přístroje produkující intenzivní pulzní světlo. Taková epilace není trvalá a musí se v řádu měsíců opakovat, ale svoji práci odvede. Je však třeba pečlivě číst instrukce na návodu k použití a hlavně se jimi řídit, jinak hrozí nebezpečí, že pokožka po takovém laickém ošetření zarudne či oteče.

Depilace cukrovou pastou doma

Cukrová pasta je ideální pro “autodepilaci”. Dá se připravit doma nebo zakoupit v drogerii. Instruktáže na výrobu i aplikaci jsou na internetu snadno dostupné. Kamenem úrazu se může stát pouze to, že zpočátku vám to nepůjde tak snadno, jak byste chtěli. Trpělivostí však záhy dosáhnete takové šikovnosti, že vám to půjde stejně dobře jako pracovníkům kosmetického studia.

Dopřejte si přidanou hodnotu naší kliniky a nechte se během epilace opečovávat

Vaše mysl a tělo vám poděkují, navštívte Laser Clinic.

Zkušenosti s epilací laserem a s depilací cukrovou pastou

Žen i mužů toužících po hladkém těle jsou miliony. Zjistěte, jakou metodu si zvolili a proč. Zkuste projít větším počtem příspěvků, ať máte objektivní představu.

Zkušenosti s epilací laserem

O osobním názoru klientů na laser si můžete přečíst v recenzích na stránkách naší kliniky nebo na nezávislých internetových diskuzích.

Zkušenosti s depilací s cukrovou pastou

V diskuzích o cukrové pastě můžete získat cenná doporučení, jak na to rychle a bezbolestně doma.

A vítězem se stává…

Nyní si zkusme stanovit vítěze našeho přehledu podle toho, jak si vedl v jednotlivých bodech srovnání:

 

jednorázová cena 

cena v dlouhodobém horizontu

bolestivost

délka zákroku

jak dlouho

je pokožka

hladká

možnost domácího provedení

epilace laserem

+

+

+

++

depilace cukrovou pastou

+

+

 

epilace laserem

depilace cukrovou pastou

jednorázová cena

+

cena v dlouhodobém horizontu

+

bolestivost

+

délka zákroku

+

jak dlouho

je pokožka

hladká

++

možnost domácího provedení

+

Jednoduchým součtem zjistíme, že navzdory nepopiratelným kvalitám cukrové pasty epilace laserem vítězí na celé čáře. Skóre 5 : 2 mluví samo za sebe.

Nebuďte sami proti sobě a zvolte si, co je v současnosti nejefektivnější a nejvýhodnější

Epilaci laserem v Laser Clinic. Těšíme se na vás.

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!