fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

FAQ epilace laserem

FAQ epilace laserem je sekce, ve které jsme si pro vás připravili seznam nejčastějších dotazů, které se týkají právě této specifické epilační metody. Odpovědi obsahují objektivní informace, které byste před první návštěvou určitě měli znát, rozšíří vaše znalosti a rozptýlí jakékoliv pochybnosti.

Laserová epilace je moderní způsob odstraňování nežádoucího ochlupení na všech částech těla.
Má trvalé účinky, takže vám chloupky na ošetřeném místě již znovu nevyrostou.

FAQ epilace laserem: Jak se navždy zbavit ochlupení?

V současné době si můžete vybírat mezi celou řadou tradičních i moderních depilačních a epilačních technik. Během depilace depilační pomůcka (holicí strojek, žiletka nebo depilační krémy) odstraní viditelnou část chloupků. Ten pak většinou do dvou dnů vyroste zpět.

Depilační procedury tedy mají pouze dočasný efekt. Během tradiční epilace – voskem, cukrovou pastou nebo epilačním strojkem dochází k vytrhnutí chlupů i s kořínkem. Výsledek je dlouhodobý, nikoliv však trvalý. Po 4 až 6 týdnech byste měli epilaci opakovat.

Laserové odstranění chloupků je jediným prokazatelně trvalým řešením. Laser eliminuje vlasové cibulky. Chloupky se tak na ošetřeném místě znovu neobjeví (až u 80 % klientů) nebo rostou v mnohem menší míře.

FAQ epilace laserem obrázek 9

Kam na laserovou epilaci v Praze?

V hlavním městě provádí epilaci laserem hned několik estetických klinik. Většina pracovišť v České republice používá diodová zařízení. Tyto lasery nejlépe fungují u osob, které mají světlou pleť v kontrastu s tmavými chloupky. To znamená, že jednou z kontraindikací je opálení nebo přirozeně tmavší fototyp pleti.

V Laser Clinic používáme inovativní laser italské výroby MOTUS AX, který je až 2 krát výkonnější než běžné diodové přístroje. Díky tomu jsme schopni ošetřit také opálenou pleť (pokud není opálená čerstvě). Ošetření laserem tedy provádíme celoročně a jsme schopni efektivně ošetřit širší spektrum klientů.

Je epilace laserem bolestivá?

Trvalá epilace laserem je relativně bezbolestný zákrok ve srovnání s ostatními epilačními metodami. Míra bolestivosti je ale velmi individuální. Někteří citliví jedinci mohou během aplikace pociťovat mírné štípání a pnutí. Tyto nepříjemné pocity zmírňuje chladicí zařízení, které je součástí laseru MOTUS AX.

V daném bodě pokožku ochladí až na -4 °C. Tím dochází k dočasnému znecitlivění. Pokud si to přejete, můžeme na ošetřované místo nanést také lokální anestetikum. Toto opatření ale není ve většině případů díky chladícímu systému nutné.

Kdy na laserovou epilaci?

Naše laserové zařízení efektivně odstraňuje i chloupky z opálené pokožky. Laserovou epilaci tedy provádíme celoročně dle individuálních časových možností klientů. Nemusíte tedy čekat, až vám vybledne opálení z dovolené. Nicméně opálení by nemělo být vyloženě čerstvé.

Po slunění byste měli počkat alespoň jeden týden. Během letních měsíců je také nutné chránit ošetřenou pokožku před přímým slunečním zářením (alespoň měsíc). Pokud si tedy chcete vychutnat letní pohodu bez omezení, doporučujeme začít s aplikacemi již na podzim nebo v zimě, v čase sjezdových lyží.

Jak se připravit na laserovou epilaci?

Před plánovaným ošetřením alespoň 4 týdny nepoužívejte k odstranění chloupků žádnou jinou tradiční epilační metodu. Ochlupení v dané oblasti jen holte žiletkou nebo holicím strojkem. Den před návštěvou danou oblast oholte do hladka. V den aplikace na pokožku nenanášejte žádné kosmetické krémy ani make-up. 24 hodin před zákrokem nepijte alkohol. Pokud jste brali antibiotika, budete muset ošetření o 4 až 6 týdnů odložit.

Jak dlouho trvá epilace?

Délka trvání ošetření laserem se odvíjí od velikosti dané plochy a hustoty ochlupení. Malé plochy jsou za pár minut hotové (5 až 20 minut). Velké plochy ošetříme v průměru za 30 až 90 minut.

Kdy vypadnou chloupky po laseru?

Aplikaci laseru je nutné opakovat. Počet opakování pro dosažení maximálního výsledku určuje lékař individuálně. Laser MOTUS AX je až o 50 % výkonnější než běžné diodové přístroje, proto zpravidla stačí absolvovat 4 až 6 sezení. Chloupky vypadávají postupně, nicméně již po první aplikaci zaznamenáte úbytek až o 20 %.

Jak dlouho nechodit na slunce po laseru?

Ošetřenou pleť byste měli před přímým slunečním zářením chránit po dobu jednoho měsíce. Neměli byste se cíleně opalovat a pokožku je nutné natírat opalovacím krémem s vysokým SPF faktorem.

Co nedělat po laserové epilaci?

Bezprostředně po aplikaci nenanášejte na ošetřená místa žádnou agresivní kosmetiku ani make-up. Pokud vás pokožka svědí, předepíše vám lékař mast, která potíže zmírní. Neškrábejte se a chraňte pleť proti mechanickému poškození a slunci (viz. výše).

Čím mazat pokožku po laseru?

Pokud vás pokožka svědí, lékař vám doporučí mast. První den po aplikaci nepoužívejte žádné kosmetické přípravky, poté volte nejlépe přírodní kosmetiku s hydratačními účinky a ochranný opalovací krém s vysokým SPF faktorem.

Jak dlouho vydrží epilace laserem?

Epilace laserem je ověřený způsob, jak se zbavit chloupků již navždy. Po ukončení všech doporučených aplikací zpravidla nedochází k obnově růstu ochlupení (úspěšnost až 80 %). V případě, že dojde k regeneraci vlasové cibulky, mohou chloupky začít opět růst, ale je jich podstatně méně a jsou světlejší a celkově slabší. Pro zachování 100% hladké pokožky stačí absolvovat jedno udržovací ošetření ročně.

FAQ epilace laserem: Cenu určuje hned několik faktorů

FAQ epilace laserem obrázek 11

Zaujala vás epilace laserem? Cena jedné aplikace se liší dle dané oblasti a také hustoty ochlupení. Lékař na základě osobní konzultace zhodnotí, kolik opakování budete potřebovat pro dosažení nejlepšího možného výsledku. Náklady na jednu aplikaci se pohybují v průměru od 500 do 3 500 Kč. Jednotlivé tělesné partie můžete kombinovat. Provádíme také laserovou epilaci celého těla.

FAQ epilace laserem: Recenze ostatních klientů usnadní vaše rozhodování

Osobní doporučení a recenze skutečných klientů jsou velmi přínosným zdrojem informací, ve kterých můžete najít pro vás důležité detaily týkající se osobního přístupu personálu, prostředí, osobní zkušenosti s péči o pleť po aplikaci atd.

Laserová epilace je nejefektivnější epilační metoda

Ochlupení likviduje včetně vlasové cibulky, tudíž na stejném místě ve většině případů již nevyrostou. Chloupky působením laseru samovolně vypadávají, takže je tato procedura relativně bezbolestná. V Laser Clinic používáme laserové zařízení MOTUS AX, které disponuje chladícím systémem. Díky tomu jsme schopni zajistit maximální komfort i citlivějším klientům bez nutnosti použití lokálních anestetik.

Výkonný laser MOTUS AX si poradí i s chloupky na opálené pokožce

Právě teď máte příležitost ušetřit až tisíce korun. Využijte naše akční slevy a balíčky, které kombinují nejoblíbenější tělesné partie.

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!