fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Jak si oholit zadek bez bolesti a pupínků? Tipy a triky pro hladkou pokožku hýždí

Depilace svépomocí nebývá nijak náročná. Pokud se ovšem nejedná o partie, které jsou hůře dostupné a také více náchylné k poraněním. K takovým místům patří bezesporu oblast kolem řitního otvoru. Zbavit se chloupků v této oblasti často vyžaduje přímo artistický výkon. Naštěstí existují bezpečnější způsoby, jak si oholit zadek.

Laserová epilace zadku je efektivní a šetrnou metodou. Objednejte se k nám a získáte slevu 50% na první zákrok. Díky laserové epilaci dosáhnete hladké pokožky v oblasti hýždí i řitního otvoru.

Proč si vlastně lidé holí zadek/hýždě

Možná, že by bylo zajímavé zmínit se, proč nám vlastně příroda nadělila chloupky v oblasti konečníku. I když přesný účel těchto chloupků není zcela objasněn, někteří odborníci se domnívají, že mohou sloužit jako ochrana citlivé pokožky této oblasti před třením a podrážděním. Ale pro moderní dobu už spíše nemají chloupky v těchto partiích žádný význam, zejména pokud se jedná o estetické preference a osobní hygienu.

Jak si oholit zadek bez bolesti a pupínků? Tipy a triky pro hladkou pokožku hýždí obrázek 9

Estetické důvody

Je zřejmé, že na některých částech našeho těla chloupky nevypadají příliš esteticky. Konečník a zadek k nim rozhodně patří. Dříve si tato místa upravovaly spíše ženy. V současné době ale stále více mužů chce zvýšit svou přitažlivost a péče o tělo je základem. Pánská depilace je tedy dnes naprosto běžná.

Hygienické důvody

Můžeme to říci velice jednoduše. Místa, která nepokrývají chloupky, se snáze udržují v čistotě. Holení řitního otvoru je stále více oblíbené u lidí, kteří mají sedavé zaměstnání. U nich totiž hrozí zvýšené riziko vzniku hemoroidů. A právě u prevence tohoto problému je hygiena nadmíru důležitá.

Jak si oholit chlupy na zadku správně

Použití vhodného holicího strojku

Holení strojkem nebo žiletkou je účinnou metodou, ale pouze krátkodobou. Za pár dní chloupky znovu vyrazí a mohou způsobit nepříjemné svědění. Holení žiletkou přináší ale mnohem závažnější riziko. Konečník je velice citlivý a snadno tak může dojít k nebezpečnému poranění.

Depilační krémy

Krémy na depilaci obsahují velké množství chemikálií a ty mohou vyvolat alergické reakce, proto se tato metoda pro ošetření konečníku nedoporučuje. Navíc po depilaci chloupky zanedlouho opět vyrostou.

Použití kvalitní pěny na holení

Mnoho lidí dělá jednu zásadní chybu. A tou je používání běžného mýdla pro účely holení. Klasické mýdlo pokožku vysušuje. Je tedy nutné použít speciální gel nebo pěnu pro holení citlivých partií. Tyto produkty jsou většinou vysoce kvalitní, ale také finančně náročnější. Stejně důležitá je následná péče po holení. Doporučuje se kosmetika s příměsí aloe vera či heřmánku.

Jak předejít vzniku podráždění a zarůstání chloupků na zadku

Podráždění pokožky a zarůstání chloupků na zadku je velice častým problémem, který vzniká především při holení žiletkou. Některá pokožka je k tomuto problému více náchylná a pak žádná rada příliš nepomůže. Může to být způsobeno především tím, že jsou chloupky silnější nebo více zakroucené. Jak tedy předejít zarůstání chloupků? Zvolit šetrnější a bezpečnější metodu.

Jak odstranit pupínky na zadku

Jestliže se po holení objevily pupínky, pak je to problém, který není v mnoha případech lehké zvládnout. Podrážděnou pokožku je třeba dezinfikovat a následně ošetřit hydratačním krémem nebo jiným neparfemovaným přípravkem.

Příčiny vzniku pupínků na zadku

Vyrážka může vzniknout z několika příčin. Tou nejčastější je nesprávná technika holení. V tomto případě postačí postiženou oblast chladit a nanést uklidňující přípravek. Při holení ale může dojít také k přenosu infekce. Holítko rozhodně nenechávejte ve vlhkém prostředí. To totiž velice prospívá bakteriím, které se budou rychle množit a při dalším holení vás zákeřně napadnou.

Oholit si chloupky kolem řitního otvoru není vůbec jednoduché

Proto je lépe nechat to na odbornících, zvolit laserové ošetření a vyhnout se tak zdravotním obtížím.

Epilace zadku laserem jako nejlepší volba

Jak si oholit zadek bez bolesti a pupínků? Tipy a triky pro hladkou pokožku hýždí obrázek 11

Jak funguje epilace laserem zadku

Moderní laser pracuje na bázi kombinace radiofrekvenčních vln a laserového pulzu. Tato technologie dokáže zničit nejen samotný chloupek, ale také celou vlasovou cibulku. Laser navíc disponuje chlazením, díky kterému se ošetřovaná oblast znecitliví.

Laser je schopen zaměřit jednotlivé chloupky na zadku a okolní tkáň zůstává neporušena. Je to tedy bezpečný způsob, jak si oholit intimní místa nejen kolem řitního otvoru, ale prakticky na každé části těla.

Výhody epilace laserem

Některé výše uvedené metody mají okamžitý výsledek, ale většinou se jedná pouze o krátkodobý efekt. U epilace laserem je to přesně naopak. Cesta je trochu delší, ale výsledek je trvalý nebo alespoň dlouhodobý.

Pro koho je epilace vhodná

Starší a méně kvalitní lasery si nedokáží poradit se světlými chloupky nebo s opálenou pokožkou. U moderních laserů se s těmito problémy nesetkáte. Epilace je tedy vhodná pro každý fototyp a jakýkoliv druh chloupku.

Závěrečné shrnutí důležitých rad pro správné holení zadku a jak předejít (vyřešit) podráždění

Správná péče o pokožku během holení je klíčová pro dosažení hladkého a bezproblémového výsledku. Zde je několik bodů, které vyplynuly z našeho článku.

  • Používat ostré žiletky
  • Holítka udržovat v maximální čistotě a v suchu
  • Při holení se vyhnout mýdlům a sáhnout po kvalitní pěně na holení
  • Podrážděné místo po holení ošetřit hydratačními přípravky
  • Nepoužívat depilační krémy

Pokud se chcete zbavit nepříjemných chloupků na zadku a v oblasti řitního otvoru, pak máte dvě základní možnosti. Buď zvolit riskantnější cestu a používat dávno přežité metody, k nimž se řadí například klasické holení, anebo vsadit na jistotu, bezpečí a pohodlí. Laser clinic odstraní vaše chloupky šetrně, bezbolestně a bez sebemenšího rizika. Postačí několik sezení a chloupky na zadku budou už jen dávnou vzpomínkou.

Neriskujte své zdraví a raději se svěřte do rukou našich odborníků

Získáte hladkou pokožku bez námahy, bez bolesti a hlavně navždy.

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!