fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Jak se zbavit chloupků na břiše? Příčiny jejich nadměrného růstu a účinné metody odstranění

Krásně hladká pokožka je ideálem krásy již po celá tisíciletí napříč různými kulturami. Nové trendy sice prosazují přirozenost, ale můžete si být jistí, že hladce oholená pleť nikdy nevyjde z módy.

Ochlupení lze odstranit prakticky ze všech tělesných partií. Pokud tedy hledáte účinné způsoby, jak se zbavit chloupků na břiše, v našem článku najdete cenné rady, tipy a také přínosné informace, které vám pomohou odhalit příčiny nadměrného růstu a následně zvolit optimální řešení.

Chloupky na břiše rostou velmi rychle a působí neestetickým dojmem. Zbavte se jich komfortním a bezbolestným způsobem jednou provždy. Provádíme trvalou laserovou epilaci revolučním laserem.

Jak se zbavit chloupků na břiše? Nejprve zjistěte, co je pravou příčinou jejich nadměrného růstu

Mužům i ženám roste ochlupení na různých tělesných partiích. Růst chlupů jednoznačně patří k přirozeným lidským biologickým procesům. V některých případech ovšem chloupky rostou příliš rychle a v nadměrném množství. Mohou být také tmavé a nepoddajné.

Takto intenzivní výskyt, může být ovlivněný řadou vnějších i vnitřních faktorů. Pokud chcete lépe porozumět vašemu tělu, přistupujte k danému problému komplexně. Nadměrný růst chlupů může být nenápadným indikátorem hormonální poruchy nebo vážného onemocnění.

5 hlavních příčin, proč vám rostou tmavé chloupky na břiše:

Jak se zbavit chloupků na břiše? Příčiny jejich nadměrného růstu a účinné metody odstranění obrázek 9
  1. Genetika – dědičnost je jednou z hlavních příčin, proč vám na určitém místě rostou chloupky víc, než je u ostatních lidí obvyklé.
  2. Hormonální změny – na růst ochlupení mají vliv také hormonální změny uvnitř těla. Přirozené hormonální procesy zajišťují růst sekundárního pohlavně specifického ochlupení v období puberty. Pokud už máte období dospívání dávno za sebou, ale nadměrný a rychlý růst stále přetrvává, bude se s největší pravděpodobností jednat o hormonální nerovnováhu. Ta může být způsobena vnějšími i vnitřními faktory (léčiva, nadměrná produkce testosteronu, různá onemocnění).
  3. Užívání některých druhů léčiv – negativní vliv na růst chloupků může mít například hormonální antikoncepce nebo některé druhy léků na epilepsii, kortikoidy, psoraleny, minoxidil atd.
  4. Onemocnění – nejčastěji je na vině porucha štítné žlázy nebo syndrom polycystických vaječníků. U žen se v této souvislosti můžete setkat s termínem hypertrichóza. Může se jednat o dědičné či získané onemocnění, které se projevuje právě nadměrným růstem chlupů. Specifickým onemocněním je pak Cushingův syndrom, který se projevuje nadměrným růstem chlupů na hrudi u žen.
  5. Nadváha a obezita – celkový zdravotní stav a fyzická kondice může být také příčinou nadměrného fyzického ochlupení.

Nadměrný výskyt ochlupení nepodceňujte

Objednejte se u nás na konzultaci a proberte vaše symptomy se zkušeným lékařem.

Praktické tipy, jak se zbavit chlupů na břiše v pohodlí domova

Chloupků na břiše se můžete zbavit hned několika různými tradičními i méně známými technikami. Jednotlivé depilační a epilační metody se liší způsobem provedení, bolestivostí, trvanlivostí výsledku i cenou.

Depilace žiletkou

Holicí strojky milují muži i ženy. Hlavními přednostmi této oblíbené depilační metody jsou rychlost a bezbolestnost. Prakticky bezbolestně a během pár minut můžete odstranit ochlupení z velkých tělesných oblastí. Oholení břicha je otázkou pár sekund. Nicméně pokožka už druhý den nemusí být zcela hladká.

Depilace žiletkou, jednorázovými či elektrickými strojky je sice velmi pohodlná, ale musí se opakovat pravidelně a v krátkých časových intervalech. Při holení může dojít k poranění nebo podráždění pokožky u citlivějších jedinců i k alergické reakci. Špatná technika holení může být příčinou vzniku efektu “husí” kůže nebo zarůstání chloupků.

Epilace voskem

Do této kategorie patří nejen epilace teplým voskem, ale také voskovými pásky. Během této procedury se chloupky trhají proti směru růstu. Hladkou pokožku si můžete užívat několik týdnů. Celý proces je zpravidla nutné opakovat po 4 až 6 týdnech. V počátcích se budete muset naučit správnou techniku.

Tato metoda je poměrně cenově výhodná a oblíbená i přesto, že se vyznačuje poměrně vysokým stupněm bolestivosti. Před aplikací vosku je nutné nechat chloupky trochu vyrůst (ideálně 0,5 cm). Voskem lze depilovat prakticky celé tělo a s trochou praxe zvládnete takto ošetřit většinu tělesných partií naprosto samostatně. Voskovou epilaci zad absolvujte v profesionálním salonu.

Epilace cukrovou pastou

Cukrová pasta je starověká metoda, jak se zbavit chloupků. Tato tradiční procedura je oblíbená především v zemích Severní Afriky, Středního východu a Jižní Asie. Je ideální alternativou pro všechny příznivce přírodních kosmetických přípravků. Cukrová hmota neobsahuje žádné chemické přísady a pokud chcete můžete si ji i jednoduše vyrobit sami doma.

Postup je podobný jako v případě voskové epilace, s tím rozdílem, že chloupky trháte po směru růstu. Cukrová pasta je levná a díky odlišné technice také méně bolestivá. Pokožka zůstane hladká po dobu 4 až 6 týdnů.

Krém na depilaci

Depilační krémy chloupky nejen odstraní, ale také oslabí. Díky tomu vydrží efekt hladké pokožky déle. Postup je velmi jednoduchý. Stačí, když na dané místo naneste dostatečné množství krému a necháte ho několik minut působit (řiďte se pokyny na obalu). Vybrat si můžete z široké nabídky depilačních krémů pro ženy i muže se zaměřením na jednotlivé tělesné partie (intimní partie, obličej atd.).

Epilace strojkem

Epilační strojky odstraňují chloupky i s kořínky, takže můžete chloupky na několik týdnů úplně vypustit z hlavy. Strojková epilace je efektivní ale zároveň poměrně bolestivá. S vlastním epilačním strojkem můžete provádět epilaci dle potřeby. Jednorázová investice do vlastního přístroje se vám poměrně rychle vrátí zpět.

Profesionální metody, jak se zbavit ochlupení na břiše

Domácí depilační a epilační techniky jsou dostatečně efektivní a cenově dostupné. Nicméně nepřináší trvalé výsledky. Pokud chcete mít hladkou pleť na břiše nebo i jiných částech těla už napořád, vyzkoušejte epilaci laserem.

Jak se zbavit chloupků na břiše? Příčiny jejich nadměrného růstu a účinné metody odstranění obrázek 11

Na jakém principu funguje laserová epilace?

Epilace laserem se provádí na specializovaném (certifikovaném) pracovišti. Přístroj by měl vždy obsluhovat lékař. Laser je výkonné lékařské zařízení, které cíleně likviduje chloupek včetně aktivní části vlasové cibulky. U většiny klientů chloupky již na ošetřeném místě znovu nevyrostou, nebo budou výrazně řidší a slabší.

V současné době se jedná o nejefektivnější metodou odstraňování ochlupení na všech částech těla, která zaručuje trvalé výsledky.

Hlavní výhody a nevýhody

+ Trvalé výsledky (zbavíte se až 85 % ochlupení, pokud vám nějaké chloupky přece jen vyrostou budou velmi slabé, světlé a tenké).– Jednorázově se jedná o dražší investici.
+ Lze ji bezpečné aplikovat na všechny tělesné oblasti včetně citlivých míst.– Není vhodným řešením pro epileptiky, těhotné a kojící ženy.
+ Je relativně bezbolestná ve srovnání s epilací voskem či voskovými pásky. Inovativní zařízení jsou navíc vybavena chladicími systémy, které ošetřované místo dočasně znecitliví. Míra bolestivosti je ovšem individuální. Citliví jedinci mohou pociťovat mírné štípání.  
+ Šetří čas, který byste jinak museli věnovat pravidelné depilaci. 
+ Revoluční laser MOTUS AX dokáže účinně eliminovat i světlejší chloupky a překážkou není ani opálená pokožka.  

Jak probíhá epilace laserem?

Zaujala vás laserová epilace? Muži i ženy mohou na naší klinice absolvovat ošetření celoročně. Při dodržení základních režimních opatřeních si nemusíte plánovat sezení pouze na zimní měsíce.

  • Inovativní laserový přístroj MOTUS AX eliminuje chloupky i na opálené pleti, takže nemusíte čekat, až vám opálení vybledne. Nesmí být ale čerstvé (týden před aplikací se cíleně nesluňte a používejte opalovací krémy s vysokým faktorem SPF).
  • Den před ošetřením dané místo oholte žiletkou (4 týdny předem si nesmíte chloupky vytrhávat žádnou epilační metodou) a nepijte alkohol.
  • Omezení se vztahují také na užívání antibiotik. Mezi aplikací a antibiotiky by měl být rozestup alespoň 4 až 6 týdnů.
  • Vaše pokožka by měla být v době aplikace čistá. Nenanášejte na ni žádné krémy ani make-up.

Doba trvání jednotlivých ošetření je velmi individuální. Záleží na velikosti ošetřované plochy a hustotě ochlupení (velké plochy mohou trvat i několik desítek minut). Pro dosažení optimálního výsledku je nutné ošetření opakovat přibližně 4x až 6x. Lékař určí přesný počet opakování individuálně na základě konzultace.

Po ošetření pleť chraňte proti přímému slunečnímu záření a snažte se pokožku nedráždit agresivní kosmetikou a dejte si pozor na mechanické poškození kůže.

Alternativou může být elektrolýza nebo IPL. Tyto metody dokáží zajistit trvalejší výsledky, ale ve srovnání s laserovou epilací jsou méně efektivní.

Laserová epilace je nejefektivnější metodou pro trvalé odstranění chloupků pod pupíkem

Běžné depilační a epilační procedury eliminují chloupky jen po omezenou dobu. Po holení vydrží efekt hladké pokožky pouze pár dní, po epilaci několik týdnů. Celý proces je časově náročný a je nutné ho neustále v pravidelných intervalech opakovat. Epilace voskem nebo strojkem je navíc poměrně bolestivá a ne každý je ochoten toto nepohodlí snášet.

Laserová epilace je bezpečná, takřka bezbolestná a komfortní metoda, která jako jediná zaručuje trvalý výsledek.

Absolvujte epilaci laserem s výraznou slevou

Využijte některý z našich cenově výhodných balíčků!

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!