fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Laserová epilace a rizika: Mýty a fakta o bezpečnosti této metody

Představuje epilace laserem riziko? Pokud ve vás hlodá i jen malý červíček pochybností, pozorně si přečtěte náš článek, ve které vás seznámíme s běžnými vedlejšími účinky a vyvrátíme nejčastější mýty. Přidáme také několik praktických rad, díky kterým vše proběhne hladce a bez komplikací.

U nás se o vás postará tým lékařů, kteří mají s používáním výkonného laseru bohaté zkušenosti. Svěřte se do rukou špičkových odborníků, kteří své práci rozumí.

Laserová epilace a rizika, která jsou s ní běžně spojená

Odstranění ochlupení moderním laserovým zařízením je pohodlný, relativně bezbolestný a vysoce efektivní způsob, jak dát jednou provždy vale všem běžným depilačním a epilačním procedurám. Nicméně laserová epilace není obyčejnou kosmetickou metodou. Přece jen se jedná o zákrok, ke kterému se používá velmi výkonný lékařský přístroj.

Laserová epilace a rizika: Mýty a fakta o bezpečnosti této metody obrázek 13
 • Ruku na srdce většina z nás netuší, na jakém principu laserová epilace funguje. Není tedy divu, že se kolem této populární metody vytvořila řada mýtů, které mohou na laika působit věrohodně, i když se vůbec nezakládají na pravdě.
 • Neexistuje jediný lékařský zákrok, který by byl zcela bez rizika. Každý člověk je originál, nelze tedy 100% vyloučit, že naprosto všichni pacienti absolvují epilaci laserem absolutně bez jakékoliv reakce.
 • Laserová epilace je obecně považovaná za velmi bezpečnou metodu odstraňování chloupků. Za předpokladu, že laserové zařízení obsluhuje pouze certifikovaný lékař. Technologie jde navíc mílovými kroky kupředu a s ní i vývoj moderních přístrojů, které jsou dnes výkonnější a zároveň bezpečnější.
 • I přesto doporučujeme, abyste tuto proceduru nebrali na lehkou váhu a důkladně dodrželi všechna režimní opatření před i po zákroku. Komunikujte s vaším ošetřujícím lékařem a pravdivě ho informujte o vašem zdravotním stavu. Některá onemocnění mohou být kontraindikační. Tímto způsobem je riziko vzniku komplikací minimální.

Jaké jsou typické vedlejší účinky laseru?

Trvalá epilace má mnohem více výhod než nevýhod. Někdy se ale můžete setkat s těmito vedlejšími účinky:

 • Zarudnutí či otok ošetřené oblasti – patří mezi běžné vedlejší účinky, které se mohou projevit u velmi citlivých jedinců.
 • Hyperpigmentace – na pokožce se vytvoří tmavé skvrny, což je způsobeno reakcí na sluneční záření. Tomuto problému lze předejít používáním šetrných opalovacích krémů s vysokým SPF faktorem. Po zákroku byste se také neměli alespoň měsíc cíleně slunit. Pokud tedy plánujete letní dovolenou, doporučujeme začít s epilací již na podzim, abyste si užili léto zcela bez omezení.
 • Bolest nebo nepříjemné štípání – bolestivost je velmi individuální. Většina pacientů snáší jednotlivé aplikace velmi dobře. Citliví jedinci mohou pociťovat bolest a štípání. Intenzita bolesti by neměla překročit určitou mez. Máte obavy, že to bude právě váš případ? U nás se bolesti bát nemusíte. Používáme revoluční alexandritový laser MOTUS AX, který disponuje chladícím zařízením. To efektivně znecitliví ošetřovanou pokožku. Před zákrokem vám také na požádání můžeme aplikovat lokální anestetikum. Ale pro většinu našich klientů je systém chlazení naprosto dostačující.
 • Popálení a jizvy – tyto vážné komplikace jsou na kvalifikovaných pracovištích výjimečným jevem. Nejčastěji jsou důsledkem selhání lidského faktoru (používání laseru personálem bez lékařského vzdělání, používání zastaralé nebo nekvalitní techniky atd.). Nenechte se zlákat na výhodnou cenovou nabídku. Epilaci laserem absolvujte pouze tam, kde se o vás postará lékař a kde mají k dispozici nejmodernější techniku.

Může způsobit laserová epilace rakovinu?

Laser proniká do pokožky pouze do hloubky několika mm. Záření navíc není ionizující, takže se rakoviny v této souvislosti opravdu bát nemusíte. Laserové záření nepůsobí ani na štítnou žlázu.

Laserová epilace mýty versus fakta

Slovo “epilace” v lidech často evokuje smíšené pocity. Běžné epilační metody voskem, voskovými pásky a epilačními strojky jsou poměrně účinné domácí procedury, které mají své zarputilé nadšence, ale i odpůrce. Absolvovat epilaci voskem totiž vyžaduje notnou dávku odhodlání a sebezapření.

Laserová epilace a rizika: Mýty a fakta o bezpečnosti této metody obrázek 15

Mýtus č. 1: Bolestivost

Vytrhávání chloupků jakoukoliv běžnou epilační metodou bolí, pokožka může být podrážděná, a dokonce může i krvácet. Na základě těchto zkušeností řada lidí vyvodila, že je laserová epilace stejně bolestivá. Ve skutečnosti je epilace laserem ve srovnání s ostatními epilačními technikami takřka bezbolestná. Chloupky se během ošetření netrhají. Laserové záření je eliminuje i s cibulkou. Většina lidí popisuje působení laseru jako jemné štípání.

Náš moderní laser chladí ošetřovanou oblast až na -4 °C, tím dochází k dočasnému znecitlivění. Inovativní laserové zařízení MOTUS AX snáší dobře i velmi citliví jedinci. Pro zesílení účinku chladícího zařízení můžeme před ošetřením aplikovat také lokální anestetikum.

Mýtus č. 2: Laserová epilace není vhodná pro tmavší odstíny pleti

Tmavá opálená pleť nebo světlejší ochlupení mohou skutečně být kontraindikací, ale pouze v tom případě, že chcete odstranit ochlupení diodovým laserem. Tyto přístroje si nejlépe poradí s tmavými chloupky na světlém fototypu pokožky. Proto je nutné aplikace pečlivě plánovat na podzimní a zimní měsíce, abyste se náhodou v mezičase neopálili.

Naštěstí existuje laser, který funguje i na tmavší pleti a poradí si i se světlejšími chloupky. Naše zařízení MOTUS AX je až dvakrát výkonnější než běžné diodové přístroje. Laserovou epilaci si tak můžete naplánovat během celého roku bez ohledu na roční období a nemusíte čekat, až vám vybledne opálení (opálení ale nesmí být zcela čerstvé).

Jak funguje epilace laserem?

Laserový paprsek je během zákroku absorbován pigmentem v chloupcích. Světelná energie se následně mění na tepelnou. Ta se dostane až do folikul (cibulek), které zničí. Díky tomu chloupky na stejném místě už nenarostou, a pokud vyrostou tak v menší míře a slabší.

Pro koho je laserová epilace optimálním řešením?

Ošetření laserem mohou absolvovat ženy i muži. Tímto způsobem lze bezpečně a trvale eliminovat ochlupení po celém těle včetně obličeje a intimních partií. Epilace laserem je také účinnou prevencí proti zarůstání chloupků, které ve větší míře trápí především muže. Mohou ji absolvovat také citliví jedinci a překážkou u nás není ani tmavší odstín pokožky.Pro perfektní výsledek je nutné absolvovat 4 až 6 ošetření (v některých případech až 8) v minimálních rozestupech 4 týdnů. Pokud tedy chcete mít hladkou pleť již na přelomu jara a léta, naplánujte si první aplikaci na podzim.

Kontraindikace:
 • Těhotenství a období kojení – těhotné a kojící ženy nemohou podstoupit laserovou epilaci. Naplánujte si sezení až po ukončení kojení.
 • Onkologická onemocnění
 • Epilepsie
 • Akutní infekce
 • Kožní vyrážky
 • Keloidní jizvy
 • Poruchy srážlivosti krve
 • Tetování v dané oblasti

Pokud trpíte specifickým chronickým onemocněním, informujte o vašem stavu lékaře.

Vyspělý laser MOTUS AX je šetrný, bezpečný a o 50 % výkonnější než běžné diodové lasery

Což zajišťuje skvělé výsledky i u osob s tmavším fototypem pleti.

Jak postupovat, abyste minimalizovali vedlejší účinky?

Laserová epilace a rizika: Mýty a fakta o bezpečnosti této metody obrázek 17
 1. Dejte si záležet na výběru salonu. Laserová epilace patří do odvětví estetické medicíny. Nejedná se tedy o běžný kosmetický zákrok, který byste mohli absolvovat v každém kosmetickém salonu. Laser je výkonný lékařský přístroj, který je sice bezpečný, ale v nepovolaných rukou může napáchat škody. Proto dejte přednost pracovišti, které disponuje nejen špičkovou technikou, ale také zkušeným týmem lékařů. Konkurence je veliká, pokud váháte, kam zajít na laserovou epilaci, recenze klientů jsou velmi užitečným zdrojem informací, které vám pomohou vybrat profesionální pracoviště.

 2. Během konzultace se ptejte na všechno, co vás zajímá a nezapomeňte s lékařem prodiskutovat možné kontraindikace.

 3. Svědomitě dodržujte všechna doporučená opatření před a po aplikaci. Přibližně 4 týdny před zákrokem byste si neměli chloupky vytrhávat žádnou epilační metodou. Můžete se pouze holit žiletkou. 24 hodin před aplikací si dané místo vyholte. Minimálně týden před sezením se už neopalujte. Opálená pleť nevadí, ale opálení nesmí být čerstvé. Pokud jste zrovna dobrali antibiotika, odložte proceduru o 4 až 6 týdnů. Den před domluvenou schůzkou nepijte alkohol. Pokožka by měla být před epilací naprosto čistá. Nenanášejte na ni žádné krémy ani make-up.

 4. Po aplikaci může být pokožka mírně zarudlá. Pokud vás ošetřené místo bolí nebo svědí, předepíše vám lékař mastičku na zklidnění. Tyto potíže ve většině případu samy odezní pár hodin po proceduře. Důležité je nevystavovat ošetřenou oblast přímému slunci alespoň po dobu 1 měsíce. Vyhněte se agresivním kosmetickým přípravkům a chraňte pleť proti mechanickému poškození.

Laserová epilace je moderní metoda pro trvalé odstranění ochlupení z různých částí těla. Základem je výběr salonu s velmi dobrou reputací, který disponuje nejnovější technikou, a zákrok provádí pouze certifikovaní lékaři.

Pokud poctivě dodržíte všechna lékařská doporučení, je riziko nepříjemných vedlejších účinků minimální.
Vzhledem k tomu, že mezi jednotlivými aplikacemi je nutné dodržet rozestup alespoň 4 týdny, počítejte s tím, že trvalého výsledku dosáhnete až po několika měsících. Proto doporučujeme, abyste si začátek pečlivě naplánovali a přizpůsobili tomu vaše aktivity (v létě platí zákaz opalování).

Máte zájem o epilaci více tělesných partií najednou?

Využijte naše výhodné akční balíčky, díky kterým ušetříte tisíce korun!

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!