fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Trvalé odstranění chloupků doma. Jak na to správně a bezpečně?

Jde vám především o soukromí a chcete se pustit do trvalého odstranění chloupků doma? Na současném trhu již seženete potřebné přístroje a sady. A pokud máte šikovné ruce, dostatek času a prostoru, nic nebrání tomu, abyste se do domácí epilace pustili. Otázkou ovšem zůstává, jak budete úspěšní a nakolik dlouhodobé výsledky skutečně budou. V tomto článku pro vás rozebereme a porovnáme jednotlivé možnosti a upozorníme na jejich možná rizika.

Svěřte hladkost své pokožky do rukou profesionálů a zbavte se nežádoucích chloupků bezpečně, pohodlně a trvale. Objednejte se na své první ošetření za zvýhodněnou cenu.

Proč trvalé odstranění chloupků doma?

Důvodů, proč lidé volí domácí epilaci je spousta. Tím hlavním je ale pohodlí vlastního domova a známé prostředí. Mnoho z nich zažívá pocity studu a představa, že by se měli svléknout před specialistou v epilačním salonu je jim nepříjemná.

ALE! Nezapomínejte prosím na to, že opravdovým profesionálům projdou pod rukama stovky klientů, jde jim o vás výsledek, kvalitní a bezpečné provedení zákroku. Vaše tělo, pokožku ani chloupky nijak nehodnotí. Stydět se před nimi je tedy opravdu zbytečné.

Dalšími důvody jsou pak časová a finanční úspora. Ta je však pouze zdánlivá. Samotný zákrok v salonu laserové epilace mnoho času nezabere, například ten v oblasti podpaží trvá pouhých 10-15 minut. Jednorázově za něj sice zaplatíte více, ale vzhledem k tomu, že jeho výsledky jsou skutečně trvalé, v dlouhodobém horizontu peníze ušetříte a s opakovaným holením či depilací už nebudete muset ztrácet čas.

Metody trvalého odstranění chloupků doma

Pokud vás domácí odstranění chloupků stále láká a chtěli byste si ho vyzkoušet, přinášíme vám přehled nejčastějších metod, jejich předností, ale i úskalí.

Trvalé odstranění chloupků doma. Jak na to správně a bezpečně? obrázek 9

Laserová epilace doma

Domácí epilace laserem funguje na stejném principu jako ve specializovaném studiu. Paprsek laseru je přitahován pigmentem melaninem uvnitř kořínku chloupků. Zde dochází k přeměně světelné energie na tepelnou. Folikul je zničen vysokou teplotou, chloupek vypadne a nový již nenaroste.

Přesto se však mezi domácí a profesionální laserovou epilaci nemůže klást rovnítko. Laser pro laiky není tak výkonný. Neumožňuje pokročilé nastavení, které by lépe odpovídalo vlastnostem a potřebám vaší pokožky a chloupků. Proto ošetření nemusí mít žádný efekt, v tom horším případě hrozí nebezpečí popálení kůže. Protože přístroj na domácí použití není tak silný, odstraňování bude potřeba provést častěji a v kratších intervalech.Stejné je to i s doholováním. Konečný výsledek je velmi diskutabilní. Může se stát, že domácí laser na vás bude zcela neúčinný a ještě se při jeho používání zraníte. I při vší zručnosti, kterou můžete mít, specialista má na své straně odborné vzdělání, potřebná školení i praktické zkušenosti.

VýhodyNevýhody
+ Trvalé výsledky, pokud se dostaví– Nejisté výsledky
+ Cenově dostupné– Domácí lasery jsou neúčinné na velmi světlé chloupky (blond, zrzavé, šedé)
+ Bezbolestné za předpokladu precizního nastavení– Nebezpečí popálení
 – Omezené možnosti nastavení zařízení

IPL epilace na doma

IPL přístroje jsou relativně rozšířená a dostupná zařízení, jež pracují s intenzivním pulzním světlem. Tato technologie dokáže porušit strukturu kořínků natolik, že přeruší růst chloupků. Ten se následně uvolní a vypadne. Nedochází však k úplnému zničení folikulu, proto během několika týdnů vyrostle chloupek nový. Nejedná se tedy o trvalou epilaci.

VýhodyNevýhody

+ Zcela bezbolestné

– Není účinný na tmavou kůži

+ Snadné použití– Při nesprávném použití hrozí popálení
+ Dostupná cena– Neúčinný na velmi světlé chloupky (blond, zrzavé, šedé)
+ Dlouhodobý efekt– Efekt není trvalý

Depilace voskem, cukrovou pastou

Depilace voskem a cukrovou pastou jsou svým postupem a výsledky velmi podobné. A obě dvě jsou pouze pro odvážné. Stačí je rozehřát, nanést na pokožku a prudkým pohybem strhnout. Takto odstraníte ochlupení i kořínky, ale bohužel také kožní buňky (a nejen ty odumřelé).

Nové chloupky se objeví po několika týdnech - slabší a tenčí. Právě to zvyšuje riziko jejich zarůstání. Tento problém budete pravděpodobně řešit i tehdy, pokud chloupek nevytrhnete celý, jen ho nešikovně přetrhnete.

VýhodyNevýhody
+ Přírodní a ekologická metoda– Bolestivé
+ Relativně dlouhodobý efekt– Neporadí s jemnými a krátkými chloupky
+ Cenově dostupné– Před depilací je nutné si chloupky „pěstovat“ do určité délky
 – Agresivní vůči pokožce
 – Nevhodné pro citlivé partie
 – Zanechává podráždění
 – Časově náročnější

Elektrický epilátor

To samé jako vosk či cukrová pasta zvládne i elektrický epilátor - vytrhnete celý chloupek i s jeho kořínkem. Než se folikul obnoví a chloupek vyroste nový, můžete se hladké pokožky těšit i několik týdnů. Bohužel, i v tomto případě platí, že nebezpečí zarůstání chloupků je poměrně vysoké.

VýhodyNevýhody
+ Dlouhotrvající efekt– Bolestivé
+ Snadno použitelný a dostupný– Vyšší riziko zarůstání
+ Méně agresivní než voskování a sugaring– Zčervenání a podráždění pokožky

Neztrácejte čas a peníze s bolestivými metodami s nejistými výsledky

Garantujeme vám, že u nás uvidíte změny již po jediném zákroku.

Jak probíhá domácí epilace laserem

Přestože se jedná o domácí ošetření, nepodceňujte přípravu na něj ani následnou péči.

  • Ověřte si, zda nemáte některé z kontraindikací, jako je například implantát, stimulátor, chronické onemocnění, akutní dermatitida, těhotenství a kojení.
  • Vaše pokožka by měla být hladce oholená, ale alespoň měsíc neepilovaná.
  • Pokožka nesmí být opálená, zarudnutá ani spálená od sluníčka.
  • Dále postupujte podle návodu k použití konkrétního přístroje.
  • Lze zobecnit, že přístroj je nutné nechat působit na všechna místa stejnou dobu, abyste se vyhnuli přehřátí, zarudnutí nebo otoku.
  • Po ošetření kůži chraňte před slunečním zářením a vyvarujte se místům se zvýšeným rizikem přenosu infekce – sauny, bazény, solária.

Jaká je účinnost a bezpečnost domácí laserové epilace

Právě nad účinností a bezpečností domácích zákroků visí velký otazník. Svět laserů určených k epilaci pokožky je velmi rozmanitý. Existují špičkové přístroje, které dovolují expertní nastavení a respektují maximálně potřeby klienta. Poradí si i s jemným a světlým ochlupením.

Zákrok s nimi je rychlý, pohodlný, bezpečný i pro opálenou pokožku a se 100% výsledky. Tyto stroje jsou ale velmi drahé (jde o statisíce až 1,5 milionu korun). Dokonce ne všichni profesionálové si mohou dovolit je používat.

Trvalé odstranění chloupků doma. Jak na to správně a bezpečně? obrázek 11

Na opačné straně stojí právě přístroje pro domácí laserovou epilaci. Cena za jejich pořízení je cca 1 500 Kč, variabilita nastavení a výkon však velmi omezený. S takovými parametry nemůžete čekat stejné výsledky ani jiné garance, jako u profesionálního zařízení v rukou odborníka.

Jak si vybrat nejlepší metodu pro domácí epilaci

Přestože chápeme výhody odstraňování chloupků v pohodlí domova, výrazně doporučujeme návštěvu specializovaného salonu. Alespoň pokud se chcete zbavit chloupků trvale, bez bolesti a ve vší bezpečnosti. Přístroje pro domácí epilaci jsou s profesionálními lasery nesrovnatelné.

Nepodceňujte navíc přítomnost odborníka, jenž vás zakroky provede. Zhodnotí případné kontraindikace, výkon přístroje upraví, aby pro vás byl zákrok příjemný a účinný zároveň, vhodně naplánuje vaše další sezení a poradí se vším, co budete potřebovat. Že už máte se zákroky u profesionálů špatné zkušenosti? Při hledání salonu pro laserovou epilaci recenze mnohé napoví o kvalitě používaného přístroje i přístupu pracovníků ke klientům.

Špičkové vybavení

Vysokoškolsky vzdělaný personál a zástupy spokojených klientů – to je LASER CLINIC. Rozšiřte jejich řady i vy!

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!