fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Vyrážka po holení: příčiny, prevence a léčba

Pro odstraňování nežádoucích chloupků nebo vousů existuje celá řada metod. Některé z nich ale nejsou k naší pokožce příliš příznivé a mohou nám způsobit celou řadu problémů. Je také pravda, že většina z nich pomáhá jen na krátké časové období a může po nich vzniknout vyrážka po holení. V tomto článku si zodpovíme zásadní otázky ohledně tohoto problému a uvedeme způsoby, jak tomu ideálně úplně předejít.

Využijte konzultaci zdarma a zjistíte, jaké možnosti vám přinese laserová epilace. Epilace laserem je moderní metoda, jak se zbavit chloupků a vousů natrvalo a bezbolestně.

Příčiny vyrážky po holení

Vyrážka se objeví většinou několik minut po holení. Tato reakce pokožky má jiné příčiny než pupínky, které jsou způsobené zarůstáním chloupků. Vyrážka se může dostavit prakticky na každém místě našeho těla. Nejčastější je vyrážka po holení na intimních místech, vyrážka po holení v tříslech nebo se objevuje i vyrážka po holení v podpaží. Otázkou tedy je, za jak dlouho zmizí pupínky po holení a jak jim lze předcházet.

Vyrážka po holení: příčiny, prevence a léčba obrázek 13

Podráždění způsobené žiletkou nebo holicím strojkem

V poslední době jsou stále více oblíbené jednorázové žiletky. A to především pro jejich nízkou cenu. Dalším důvodem je jejich vyšší hygieničnost. To vše je sice pravda, ale jednorázové žiletky mají také jeden zásadní nedostatek.

A tím jsou nekvalitní břity, které se rychle tupí. Po holení nekvalitní žiletkou se často objeví známé červené pupínky. V tomto případě se tedy šetřit příliš nevyplácí. Stejná zásada platí také v oblasti holicích strojků.

Dráždivé látky v holicí pěně nebo krému

Nabídka holicí kosmetiky je velice široká a není tedy nutné používat pěnu nebo gel univerzálním způsobem. Pokud si například vypůjčíte partnerovu pěnu na holení vousů a s její pomocí si oholíte intimní místa, pak riskujete vznik alergických reakcí. A to především v případě, že máte citlivou pokožku. Je tedy zapotřebí používat speciální holicí přípravky na určenou část těla.

Suchá kůže

Správná a pravidelné péče o pokožku může zmírnit podráždění nebo vznik červených pupínků po holení. A to zejména tehdy, pokud máte suchou kůži. Do vašeho kosmetického vybavení by tedy měly patřit balzámy nebo tělová mléka. Před oholením své pokožce tedy dopřejte dostatečnou dávku hydratace. A v žádném případě se neholte nasucho. Při suchém holení dochází k vytrhávání chloupků či vousů.

Bakterie nebo plísně

Nejdůležitější zásadou je, dokonale očistit místo, které chcete depilovat nebo holit. Při holení mohou vzniknout drobná poranění a v okamžiku, kdy se do nich dostanou nežádoucí malé mikroorganismy, vznikne velký problém. Ve vážnějších případech je nutné hledat řešení u zkušeného dermatologa. Jestliže se problém prohloubí, může se stát chronickým.

Jak se zbavit vyrážky po holení? Vyměnit holení za laserovou epilaci

Pokud si některé místo na svém těle holíme pravidelně, pak je jisté, že v těchto partiích chloupky nikdy chtít nebudeme. Proč se tedy trápit pravidelným holením, které nám může způsobit celou řadu problémů? Jestliže vyměníte holítka, agresivní depilační krémy nebo bolestivé voskové pásky za laserovou epilaci, pak už nikdy nezažijete ten nepříjemný pocit, kterým je svědivá vyrážka po holení.

Používání vhodné kosmetiky na holení a po holení

Kosmetické přípravky, které jsou určené pro ošetřování těla, vybírejte s největší obezřetností. Rozhodně na nich není vhodné šetřit. U holicí pěny nebo holicího krému platí tato zásada dvojnásobně. Mnoho lidí se vyhýbá laserové epilaci z finančních důvodů.

Prostě se jim zdá příliš nákladná. Pokud si spočítáte náklady na kvalitní pěny (gely) na holení, přípravky na ošetření po holení a pochopitelně také na mechanické pomůcky k odstranění chloupků či vousů, pak zjistíte velice překvapující skutečnost ohledně financí.

Používání přírodních léků, jako například aloe vera

Krémy a gely na podrážděnou pokožku jsou snadno dostupné v každé lékárně nebo značkové drogerii. Nejšetrnější jsou takové, které obsahují výtažky z léčivých bylin. Nejvíce se osvědčila aloe vera nebo lék našich babiček – heřmánek.

Tyto přípravky dokáží kůži zklidnit a zmírnit zarudnutí. Problém je v tom, že pokud máte citlivou pokožku a na holení používáte nesprávnou techniku, pak budete těchto přípravků potřebovat docela slušné zásoby.

Takzvaná „babská rada“ na zklidnění podrážděné pokožky

Někdy může dojít k podráždění pokožky, přestože na tento problém běžně netrpíte. Důvodů může být více. Svou roli hraje stres nebo zhoršená kvalita prostředí, ve kterém se pohybujete. S hrůzou zjistíte, že vám naskákaly pupínky na nohou po holení nebo se objevila vyrážka po holení na krku.

Tedy na místech, která jsou většinou více odolná a kde jste se s tím ještě nikdy u svého těla nesetkali. Co teď? Existuje pomocník, který jistě nechybí v žádné domácnosti. Stačí smíchat polévkovou lžíci jedlé sody se šálkem teplé vody a poté přikládat na postižená místa tampon nebo vatu namočenou v tomto roztoku.

Přestaňte týrat svou pokožku neustálým holením

A dopřejte jí luxus bezbolestné a šetrné laserové epilace.

Jaké jsou projevy vyrážky po holení

Vyrážka po holení: příčiny, prevence a léčba obrázek 15

Vyrážka na intimních partiích

Ačkoliv pupínky na intimních partiích nejsou pro vaše okolí viditelné, vás mohou pěkně potrápit. Vyrážka po holení na genitáliích je nepříjemná především z důvodu svědění. Veškerý komfort je pryč a vy musíte počkat, až se dá tělo opět do pořádku. Velice nepříjemné období. Proto v otázce, jak si oholit intimní místa, buďte hodně obezřetní.

Vyrážka na nohou

Jedním z nejvíce holených míst u žen jsou nohy. Pokud objeví na nohou pupínky po holení, je to většinou dost velký problém, který nejde snadno zamaskovat. A není to hendikep pouze pro letní měsíce. Vyrážka po holení je totiž ,bohužel, mnohdy viditelná i pod silonkami.

Vyrážka v podpaží

Holení míst v podpaží patří k běžné součásti péče o tělo. A to nejen u žen, ale také u mužů. Vzhledem k tomu, že je tato část těla velice citlivá, většinou probíhá holení klasickou metodou, kterou je žiletka. Epilace domácími epilátory je doslova hororový zážitek.

Jestliže se vytvoří následkem klasického holení pupínky v podpaží, pak je jejich zhojení celkem problematické. Velký vliv má na hojení pot, který může problém ještě zvětšit. A pak řešíme především to, jak zabránit svědění po holení. Záchranou mohou být dezinfekční přípravky a zvýšená hygiena.

Prevence vyrážky po holení

Preventivní opatření proti vzniku vyrážky po holení jakéhokoliv místa na těle může mít několik podob. Záleží na každém, které z nich považuje za nejsympatičtější. Je třeba připomenout, že je běžná také vyrážka u mužů po holení vousů.

Laserová epilace jako prevence

Téměř každý mechanický způsob depilace či epilace přináší riziko vzniku zarudnutí nebo nepříjemné vyrážky. Pokud je pokožka citlivá, pak je mnohdy téměř nemožné těmto projevům zabránit. Nejprve vzniknou pupínky, které se mohou zanítit a pak následuje celkem dlouhé hojení. A vzhledem k tomu, že k odstraňování chloupků přistupujeme přibližně jednou za měsíc, je těch pohodových a bezproblémových dnů docela málo.

V podstatě jedinou účinnou prevencí je laserová epilace. Po ní také může kůže zarudnout, ale jedná se o problém, který vymizí během velmi krátké doby. Za pár hodin už můžete s klidem na plovárnu. A navíc je to jediná možnost trvalé epilace. I to je jeden z důvodů, proč využívají ve stále větším měřítku laserovou epilaci muži.

Používání jemných a kvalitních holicích strojků

Riziko vzniku pupínků po holení můžeme zmírnit vhodným výběrem holítek. V žádném případě by neměly být tupé. Některým ženám vyhovují spíše holítka pro muže, která jsou ostřejší a tudíž více účinná. Orientovat se v mnoha značkách a typech je někdy problematické. Proto je dobré navštívit některou internetovou diskusi, ve které se dozvíte zkušenosti a názory.

Používání vhodných holicích pěn nebo krémů

Kosmetické přípravky na holení jsou nezbytným doplňkem, který usnadní odstranění chloupků nebo vousů, ale také zmírní riziko vzniku podráždění pokožky. Hlavním úkolem těchto přípravků je změkčit chlup a tím pádem umožnit snadnější oholení. Důležité je nechat přípravek chvíli působit. Pokud výrobce neuvádí potřebnou dobu, pak vyčkejte cca 2 minuty.

Vyrážka po holení: příčiny, prevence a léčba obrázek 17

Pěna na holení

Pěny jsou vhodnou volbou pro holení ochlupení na těle a pro muže, kteří mají jemnější vousy.

Gel na holení

Používání gelu se doporučuje pro holení tvrdých chloupků nebo vousů. Gel dokáže chlup dostatečně změkčit a chrání tak pokožku před poškozením.

Oleje na holení

Tyto přípravky jsou méně využívané. A to přesto, že přinášejí oproti dvěma výše uvedeným produktům jeden bonus, kterým je výživa a hydratace. Po holení už není nutné používat přípravky po holení. Nevýhodou je jejich průhlednost a také nesnadné nanášení.

Mýdla na holení

Speciální mýdla na holení obsahují rostlinná másla a vyživující i vonné oleje. Tím pádem šetrně pečují o vaši pokožku. Nevýhodou je jejich nízká pěnivost. Abyste dosáhli dostatečně husté pěny, je zapotřebí více snahy a času.

Mléka a krémy na holení

Tyto produkty jsou ideální pro suchou pleť. A to jak v případě holení vousů, tak pro odstranění chloupků z jakékoliv jiné části těla.

Závěr

Níže jsme pro vás shrnuli klčové body tohoto článku, pro lepší uvědomění si, jak se s vyrážkou po holení vypořádat co nejlépe.

  • Holítka v žádném případě nikomu nepůjčovat
  • Holicí strojky a žiletky uchovávat v suchu
  • Žiletky a strojky na holení musejí mít ostré břity
  • Na citlivá místa nepoužívejte agresivní přípravky
  • Po holení aplikujte ošetřující a vyživující krémy nebo jiné vhodné produkty
  • Nepoužívejte bezprostředně před holením a po něm peeling
  • Vsaďte na přírodní kosmetiku bez chemikálií

Klasické holení je celkem pracné a také časově náročné. Navíc se musí pravidelně opakovat, aby byl výsledek stále uspokojivý. Při mechanickém odstraňování chloupků nebo vousů navíc mohou vzniknout různé nežádoucí reakce pokožky.

Další možností je používání depilačních krémů. Ty se v žádném případě nedoručují lidem s citlivou pokožkou a na intimní místa. Pokud tedy porovnáme výhody a nevýhody všech dostupných možností, jak se zbavit chloupků, pak nám jednoznačně vychází jako vítěz laserová epilace, při které k žádným bouřlivým reakcím nedochází.

Ale pouze v případě, že si vyberete kliniku, která disponuje dostatkem zkušeností a kvalitním vybavením. Opět se nám zužuje výběr a vítězem se stává Laser clinic.

Laserová epilace je způsob, jak dosáhnout hladké pokožky bez rizika poranění nebo podráždění

Stačí pár sezení a máte od chloupků pokoj navždy.

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!