Ne každá žena či muž stojí o kompletně holý klín. Upravené chloupky působí v intimních partiích na druhé pohlaví mnohdy jako afrodiziakum. Je ale nutné porost kultivovat a současně předejít zanícení, pupínkům a zarůstání chloupků v tříslech. Bezpečné a trvalé řešení vám nabízí moderní epilace laserem.
Skoncujte s ochlupením na těch správných místech už natrvalo. Získejte levnější první laserovou epilaci o rovnou půlku. Jednoduše vyplňte náš kvíz.
4 hlavní příčiny zarůstání chloupků v tříslech
OBSAH:
Genetické faktory
Genetika má velký vliv na růst a regeneraci našeho těla. Po rodičích a dalších předcích obvykle dědíme vzhled a tvar postavy. Pokud má žena drobnější prsa, protože se jí tuk usazuje převážně na stehnech a hýždích, nejspíš budou takto vypadat i její dcery. Když se v páru sejdou modroocí lidé, je velká pravděpodobnost, že se jim narodí dítě s modrýma očima.
Podobně to funguje i s tělesným ochlupením. Brunetky přenáší tmavé vlasy a ochlupení na další generace. A když nám příroda nadělí citlivější kůži a chabější imunitu, budou nás po holení ve zvýšené míře trápit zarůstající chloupky v tříslech.
Styly oblečení a módní trendy
Už během druhé světové války došlo k překotnému vývoji umělých vláken. Zpočátku z nich vznikaly například silonky, které na základě cenové dostupnosti rychle vytlačily drahé punčochy z pravého hedvábí.
Další experimenty se syntetickými vlákny už jednoznačně vedly k rychlému rozvoji takzvané doby plastové, která se promítla do celého oděvního průmyslu. Různé druhy polyamidových přízí a nylonu nám sice zlevnily oblečení, ale neučinili ho kvalitnějším ani zdravějším oproti původním přírodním materiálům.
A jaký má vliv “plastová” móda na zarůstání chloupků v intimních partiích? Většinu našeho šatníku dnes tvoří kousky vyrobené z neprodyšných umělotin. Pod takovým materiálem nemůže naše kůže dýchat a logicky se více potíme. Čerstvě oholené slabiny se tím pádem více zapařují a pak nás trápí zarůstající chloupky v tříslech.
Nevhodné metody depilace
Nepříjemné zarůstání chloupků v tříslech je kromě genetiky a nevhodného oblečení ovlivněno také způsobem jejich odstraňování. Vytrhávání pomocí elektrického strojku nebo vosku v této oblasti může u citlivých jedinců ojediněle způsobit vleklý zánět kořínků.
Za vyloženě nevhodnou metodu lze považovat tradiční každodenní holení, které kůži podráždí a navíc vede ke křivému růstu chlupů. V kombinaci s pocením v neprodyšném oblečení se následně podepisuje na zvýšeném zarůstání chloupků v tříslech.
Na trhu jsou ještě dostupné depilační krémy, které se nanesou na porost a nechají se tam pár minut působit. Poté se naleptané chlupy i s krémem odstraní špachtlí. Je to sice šetrnější než holení, ale vzhledem k agresivnímu složení těchto krémů se jejich používání v oblasti pohlaví nedá doporučit.
Záněty a infekce
Když intimní oblast permanentně stresujeme zastaralými metodami depilace, riskujeme chronické podráždění folikul, což opět vede k zarůstání chloupků v tříslech a nežádoucím pigmentovým skvrnám.
Neprodyšné oblečení infekci cibulek ještě zhoršuje a kromě toho zvyšuje možnost vaginálního zánětu zvlášť, když předtím narušíme mikroflóru depilačním krémem. Léčba je pak zdlouhavá, infekce se rády vrací a zdánlivě nevinné zarůstání chloupků v tříslech najednou přerůstá v nikdy nekončící zdravotní problém, který spolehlivě zničí i náš sexuální život.
Jak předcházet zarůstání chloupků v tříslech
Správná příprava před depilací
Pokud si chcete potíže se zarůstajícími chloupky v tříslech co nejvíce ušetřit, dbejte v první řadě na hygienu během depilace a udržujte v čistotě i veškeré pomůcky.
Také se začněte zajímat o zdravou výživu, která posiluje tělo a zvedá schopnosti jeho regenerace. Pozor si ale dejte na umělé potravní suplementy a chemické multivitamíny. Ty se sice chlubí obrovskými dávkami účinných látek, na druhou stranu se ale vyznačují jejich minimální vstřebatelností, která se pohybuje maximálně kolem 5 % z celkového množství. To hovoří jasně ve prospěch přírodních doplňků stravy.
Dlouhodobě se osvědčují takzvané superpotraviny, které nám dodají celý komplex vitamínů, minerálů a enzymů v původním složení. Tomu naše tělo velmi dobře rozumí a dokáže ho plně využít. Konkrétně vitamíny A a E podporují kvalitu pokožky a tvorbu kolagenu.
Vitamín C zase prospívá cévám a celkově urychluje hojení. Dostatek zásadotvorných potravin a nápojů zase šetří organismu námahu, kterou musí vynakládat na neutralizaci překyselení. Díky tomu má naše tělo více času a prostoru na boj s pupínky a zarůstajícími chloupky v tříslech.
Vhodné metody depilace a jejich výhody a nevýhody
Na udržení hladkých třísel je ze všech dostupných depilačních metod nejlepší asi depilace voskem. Je to ovšem celoživotní proces. To znamená, že vás bude neustále připravovat o váš volný čas. Za desítky let v ní rovněž utopíte neuvěřitelné množství peněz. Kromě toho je docela bolestivé, když vám kosmetička naráz strhne voskovou pásku i s nalepenými chlupy. Jinak se tato depilace bohužel dělat nedá.
Někdo by ještě mohl zmínit odchlupení pomocí IPL – intenzivního pulzního světla. To se ale po prvotním nadšení projevilo jen jako předražená forma pravidelné depilace nikoliv trvalé epilace. Kromě toho jednotlivé světelné pulsy dost nepříjemně štípou, takže ho ani nemá smysl doporučovat.
Jaké produkty používat při depilaci
Všeobecně lze doporučit kvalitní prostředky. Jak už bylo řečeno, pokud trváte na holení, používejte ostrá a čistá holítka. Ztupené žiletky vyhoďte.
V případě všech typů depilace se zhruba dva dny po zákroku vyhněte zvýšenému pocení. To by jen zvyšovalo riziko infekce podkoží a následného zarůstání chloupků v tříslech.
Zajímá vás, co na zarůstání chloupků v tříslech zabere nejvíc a navždy?
Objednejte se k nám a vyzkoušejte laser. Sama uvidíte, že funguje.
Jaká jsou rizika a nebezpečí spojená s odstraňováním chloupků v tříslech
Možné alergické reakce a podráždění kůže
Jak se postupně zhoršuje stav životního prostředí, narůstá i kontaminace vody a půdy. Tím se pochopitelně snižuje kvalita nápojů a potravin. Tělo, které musí denně bojovat s nejrůznějšími jedy, je pak více náchylné k alergickým reakcím. Někteří lidé mají problém s běžnou potravou a nemohou jíst lepek ani laktózu. Jiní zase přehnaně reagují na kosmetické prostředky.
Řada lidí kvůli tomu nemůže používat depilační vosky. Pokud je to váš případ, rozhodně se vyhněte i depilaci třísel nebo dokonce celého pohlaví speciálními krémy. Obsahují takové složky, které během minut změkčí chlupy natolik, že je pak z kůže jednoduše setřete. Co taková látka udělá s vaší poševní a vaginální rovnováhou, a jak zapůsobí na podrážděné cibulky a zarůstající chloupky v tříslech, je doslova ve hvězdách.
Jak minimalizovat rizika a předejít nežádoucím účinkům
Máte-li výše uvedené potíže, začněte váš přetížený organismus pravidelně detoxikovat. Současně minimalizujte příjem kontaminovaných potravin, pijte čistou vodu a přejděte na přírodní kosmetiku. Ve vlastním zájmu také vyhledejte odborníky, kteří s vámi konzultují laserové ošetření. Co pomůže na zarůstání chloupků v tříslech a jiné potíže spojené se zastaralou depilací už vás pak nebude trápit.
Jak se zbavit zarůstání chloupků v tříslech
Domácí metody: Scrubbing a použití speciálních přípravků
Co na zarůstání chloupků v tříslech po holení pomůže je peeling. Můžete buď použít speciální abrazivní přípravky nebo si na pravidelný scrubbing kupte lufu. Tím, že se zbavíte odumřelých šupinek, pomůžete chloupkům na povrch.
Profesionální metody: Laserová epilace a depilace voskem
Depilace voskem je v podstatě mechanické vytržení a riziko zarůstání chloupků v tříslech je proto menší než u holení. Nejpozději do tří týdnů ale musíte tento nepříjemný zákrok podstoupit znovu. Je to tedy řešení, jak vyzrát na zarůstající chloupky v tříslech. Nicméně se porostu nezbavíte ani po 30 letech.
Naproti tomu zničí laserová epilace 99 % všech aktivních chlupů, respektive jejich cibulek, už natrvalo. Ve fázi růstu se jich vždy nachází asi čtvrtina, zatímco zbytek hibernuje. Proti zarůstání chloupků je tato procedura tím pádem nejefektivnější. Když jednou provždy spálíte kořínek, tak vám pak nemůže nic zarůstat.
Jaká je efektivita jednotlivých metod a jaké jsou náklady spojené s každou z nich
- Doživotní holení a potíže se zarůstajícím chloupky v tříslech:
- Doživotní depilace voskem a občasné zarůstání chloupků v tříslech:
- Trvalá laserová epilace třísel bez zarůstání chloupků v tříslech:
Přenechte starosti, jak na zarůstající chloupky v tříslech jiným
Kdo umí počítat, raději investujte do laserové epilace.
Jak laserová epilace řeší problém zarůstání chloupků v tříslech
Proč je laserová epilace vhodná pro řešení tohoto problému
To, co na zarůstání chloupků v tříslech pomůže nejvíc, jsou jednoznačně špičkové lasery, kde je možné regulovat vlnovou délku paprsku podle fototypu pleti a ochlupení. Laserová epilace moderními přístroji už nebolí, ani nehrozí popáleniny. To riskujete pouze u starých repasovaných laserů a nekvalitních asijských napodobenin.
Jaký je výsledek laserové epilace při řešení zarůstání chloupků v tříslech
Využijte poradenství, v jakých intervalech se máte laserové epilaci podrobit. Její efekt bývá zpravidla permanentní. Věčné úvahy, jak a co použít na zarůstající chloupky v tříslech, vás pak jednoduše opustí už navždy.
Závěr: Jak na zarůstající chloupky v tříslech
Abyste při holení minimalizovali zarůstání chloupků v tříslech, které navíc provází mikrozáněty, nechte je ve sprše nejprve pár minut změknout. Holení provádějte večer, aby si pokožka do rána odpočinula. Třísla si opatrně holte po směru růstu chloupků a dbejte na sterilitu žiletek.
Nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit zarůstajících chloupků v tříslech, je samozřejmě jejich trvalá epilace, což znamená jejich zničení. Zarůstající chloupky v tříslech při epilaci laserem nehrozí zkrátka proto, že se aktivní cibulky tepelně zničí a zaniknou. Z těch už nic neroste. Cibulky v neaktivní fázi zůstanou netknuté a dál normálně pokračují ve svém cyklickém růstu. Proto z nich chlupy nerostou křivě a tím pádem ani nezarůstají.
Získejte bezpečnou epilaci laserem za poloviční cenu a vyplňte náš dotazník
Zabere vám to jen pár minut. Za odměnu získáte proceduru o stovky korun levněji.