fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Jak předejít a léčit zarůstání vousů: Rady a tipy pro zdravě vypadající vousy

Laserová epilace je stále více vyhledávaná nejen ženami, ale také muži. A to především těmi, kterým záleží na dokonalém vzhledu. Může totiž nejen usnadnit každodenní péči o tělo, ale také vyřešit některé nepříjemné a opakující se problémy s pletí. Jedním z nich je zarůstání vousů. Toto nechtěné zarůstání může být nejen kosmetickým problémem, ale také zdrojem opakovaných zánětů a podráždění pokožky.

Výsledky laserové epilace poznáte už po prvním sezení. Nabízíme vám 50% slevu na první zákrok. Vyřešíme vaše problémy se zarůstajícími vousy jednou provždy.

Příčiny zarůstání vousů

Jak předejít a léčit zarůstání vousů: Rady a tipy pro zdravě vypadající vousy obrázek 13

Nesprávné způsoby holení vousů

Podle odborníků může docházet k zarůstání vousů vinou nesprávné techniky při holení. Hlavní zásadou je, neholit se proti směru růstu vousů, protože může docházet k jejich vytrhávání. Důsledkem je zanícení u jednotlivých vousů a vznik infekce. Pokud je závažnějšího charakteru a vzniknou boláky ve vousech, pak může po čase tvář vypadat jako po neštovicích nebo akné.

Genetika a hormonální nerovnováha

V některých případech od zarůstajících vousů nepomůže ani dokonalá technika holení. A to tehdy, pokud je za tento problém zodpovědná genetika. Kudrnaté vousy způsobují, že mají jednotlivé vousy tendenci během dorůstání tlačit proti povrchu pokožky. Tento problém můžeme pozorovat především u mužů s africkými nebo indoevropskými kořeny.

Jak zabránit zarůstání vousů

Péče o vousy pomocí kvalitních produktů

Pokud po holení míváte podrážděnou a zarudlou pleť, pak je řešením vhodná voda po holení, která obsahuje dezinfekční a zklidňující složky. Prokázané účinky má propolis, měsíček, heřmánek nebo aloe vera. Tyto produkty sice nejsou prevencí proti zarůstání chloupků či vousů, ale alespoň eliminují riziko zanícení.

Pravidelná exfoliace (peeling) pleti

Peeling neboli odstraňování odumřelých kožních buněk není určen pouze pro ženy. U mužů mohou odumřelé buňky postavit bariéru pro přirozený růst vousů.

Používání speciálních olejů a krémů pro vousy

Oleje a krémy na vousy mají hned několik zásadních úkolů. Vousy nejen hydratují, ale také jim dodávají potřebnou výživu a pomáhají při stylingu. Správně hydratované vousy také nesvědí, protože se pokožka v jejich okolí nevysušuje.

Zdarma vám poradíme

Jak správně pečovat o vaše vousy a prozradíme vám, jak probíhá laserová epilace.

Metody zbavování se vousů a jejich nevýhody

Některé způsoby odstraňování nebo úpravy vousů jsou tu s námi odpradávna. Většinou patří mezi ty, které jsou nejvíce pracné a k pleti nepříznivé.

Jak předejít a léčit zarůstání vousů: Rady a tipy pro zdravě vypadající vousy obrázek 15

Holení žiletkou (a používání chemických přípravků při holení – pěny na holení, vody na holení)

Mechanické odstraňování vousů se dříve řešilo břitvou. Poté tento nebezpečný nástroj nahradily žiletky. Princip je ale v podstatě stejný. Výhodou této techniky je možnost použití prakticky všude a muž tak může udržovat svou hladkou tvář i na dovolené pod stanem. Nevýhodou je větší riziko poranění pokožky a nutnost používat doplňkovou kosmetiku. Další nevýhodou je časová investice.

Holení holicím strojkem

Když spatřily světlo světa první holicí strojky, byli muži nadšeni. Konečně jednoduché a bezpečné odstranění vousů. Z dnešního úhlu pohledu se nám tento způsob už tak dokonalý nezdá. Holení strojkem je sice bezpečnější než žiletka, ale má své „mouchy“. Kvalitní strojky nejsou právě levné a je také nutné o ně správně pečovat. Nabízí se tedy otázka, zda vám holicí strojek opravdu ušetří čas a náklady.

Depilace voskem

Depilace různými produkty, mezi kterými stojí na čelním místě vosk, rozhodně nepatří mezi bezbolestné způsoby. Depilace obličeje voskem se tedy neřadí k těm nejoblíbenějším. Využívají ji více ženy než muži. Je to dáno tím, že vousy na bradě u žen jsou většinou jemné a nerostou v takové intenzitě. Vytrhávat tvrdé mužské vousy i s vlasovými cibulkami je celkem drastická metoda. Proto ji kosmetické salony většinou vůbec nenabízejí.

Depilační krémy

Depilace speciálními krémy je bezbolestný a rychlý způsob, jak se zbavit nežádoucího porostu. Účinek je ale pouze krátkodobý a není také vhodný pro každou pleť z důvodu značného množství agresivních chemických přísad.

Epilace laserem jako řešení problému zarůstání vousů

Jestliže hledáte moderní způsob, jak se zbavit nejen vousů samotných, ale také vyřešit jejich zarůstání, pak se nabízí jako ideální řešení epilace laserem. Pomůže také při zarůstání vousů na krku.

Proč zvolit Laser clinic pro epilaci vousů laserem

Názor, že jsou kosmetické salony pro laserové epilace obličeje otevřené pouze ženám, je v současné době už dávno přežitý. Do kosmetického salonu Laser clinic míří stále více mužů. Díky tomu získává tento salon stále více zkušeností, které využívá při ošetření mužské tváře.

K dokonalému výsledku je také zapotřebí kvalitní technické zázemí. Některé lasery si totiž neporadí se světlými chloupky nebo s tmavším odstínem pleti. Salon Laser clinic je vybaven pro ošetření jakéhokoliv fototypu a zbaví vás světlých, tmavých, jemných i silných chloupků či vousů. A to bezbolestně a s dlouhodobým účinkem. Vyrážka po holení bude pro vás dávnou minulostí.

Zarostlé vousy vypadají velice neesteticky a nedají se zamaskovat

My váš problém nebudeme maskovat, my ho vyřešíme.

Diskuse: Osobní zkušenosti se zarůstáním vousů a řešení tohoto problému

Jak předejít a léčit zarůstání vousů: Rady a tipy pro zdravě vypadající vousy obrázek 17

Jestliže se podíváte na internetové diskuse, pak zjistíte, že mají na laserovou epilací muži odlišné názory. Je to dáno rozdílným přístupem a odlišnou technologií v různých salonech. Podle čeho se tedy orientovat? Jednou z velice propagovaných rad od mužů, kteří epilaci vousů absolvovali je, zeptat se, zda vám v salonu před zákrokem nastaví laserové impulsy přesně podle vašeho fototypu. Na tom totiž závisí celkový výsledek.

Závěr

Jak bylo řečeno, zarůstání vousů může mít celou řadu příčin. Důležité je tedy zjistit, proč tento problém vzniká. Jestliže nechcete hledat důvod a řešení metodou zkoušek a omylů, pak je dobrým řešením navštívit zkušený kosmetický salon, kde vám vaši otázku odborně zodpoví.

Díky tomu, že moderní laser dokáže zacílit na jeden každý folikul, zbaví vás bez problémů třeba jen jednoho (zarůstajícího) vousu. Jestliže se chcete zbavit nutnosti holení a v budoucnosti neplánujete porost tváře, pak je laserová epilace ideálním řešením. Je to totiž jediná metoda pro odstranění chloupků, po které k zarůstání nedochází.

Toužíte po hladké pleti bez toho, že byste se museli každodenně holit a obávat se bolestivého zarůstání vousů?

Stačí jeden klik a váš sen proměníme ve skutečnost.

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!