fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Jak se zbavit chlupatých nohou efektivně a bezbolestně: Nejlepší metody pro ženy i muže

Chlupaté nohy trápí nejen ženy, ale i muže. Hlavně v létě, kdy je téměř nemožné schovat je jen tak do dlouhých pánských či dámských klasických kalhot. Proto se nebojte vyrazit s nevzhlednými chloupky do boje. V současnosti už existují metody, které jsou šetrné, bezbolestné a vydrží dlouho. Ani muži by v jejich odstraňování neměli zůstávat pozadu. Chlupaté nohy už nejsou sexy.

Nebaví vás holení a epilace voskem vás bolí? Epilace laserem vás dokáže zbavit chloupků na dlouhou dobu a bez bolesti.

Chlupaté nohy - ano nebo ne?

Chlupaté nohy bývají pro většinu žen noční můrou. Také se vás často zmocňují obavy, zda už vám na nich zase neraší nové a nevzhledné strniště? Trend je totiž neúprosný. Chloupky na nohou nejsou pro většinu lidí ani trochu přitažlivé.

Nesouhlasíte s tímto trendem? Nejste sami. Stále a pořád vznikají nové proudy, které se snaží o návrat k přirozenému stylu života i péče o tělo. Ty ochlupení nezatracují a berou je jako něco, co k životu člověka patří. Chlupaté nohy žen tak mohou sloužit i jako znak emancipace a nezávislosti.

Ovšem pro většinu žen a dokonce i část mužů, přetrvávají chloupky na pozici nepříjemného společníka, kterého by se rádi zbavili. V současné společnosti je tělo bez chloupků běžným standardem a chlupaté dámské nohy jsou považovány minimálně za znak toho, že se žena o sebe nestará.

 • Mnoho žen má dokonce úzkosti z toho, že jejich nohy nejsou dostatečně hladké a krásné. A nejen nohy. Nadměrné ochlupení, srostlé obočí či dámský knírek dokáží být velkou překážkou v životě mnoha žen.
 • Traumatizujícím zážitkem mohou být dokonce i samotné techniky odstraňování chloupků. Příkladem může být epilace strojkem či voskem, která je poměrně dost bolestivá a ne každý má tak vysoký práh bolestivosti, že jej dokáže bez problémů po 3 týdnech opakovat po zbytek života. Dokonce i holení může být pro některé ženy velmi stresující. Zapomenuté holítko může představovat sice dočasný, ale současně i veliký problém.

Epilace nohou pomocí laseru nabízí rychlé zbavení se chloupků a zároveň dlouhotrvající efekt. Bez bolesti. V kosmetickém salonu Laser Clinic o tom víme své a na laserové ošetření nedáme dopustit. Stačí pár sezení a s chloupky se rozloučíte na dlouhé měsíce i roky. Jak by se líbilo vám, kdybyste už své chloupky řešit nemuseli? Sexy nohy bez chloupků po neskutečně dlouhou dobu jsou skvělým lákadlem. Nemyslíte?

Chlupaté nohy u žen

Chlupy nemá ráda většina žen. Ovšem někdy může být problémem jejich opravdu velké množství. Jaké bývají nejčastější příčiny nadměrného růstu chloupků?

 • Genetická predispozice
 • Hormonální nerovnováha
 • Různá onemocnění typu polycystického ovariového syndromu či nadměrná produkce mužských hormonů
Jak se zbavit chlupatých nohou efektivně a bezbolestně: Nejlepší metody pro ženy i muže obrázek 13

V případě, že se potýkáte s nadměrným ochlupením, je vždy lepší nejprve kontaktovat lékaře, který pomůže najít příčinu. Zpozorněte také v případě, když se vám začaly nenadále tvořit tvrdé chloupky a zároveň bojujete s váhovými přírůstky, nebo máte nepravidelnou menstruaci.

Ať už je příčina problému jakákoliv, je vždy dobré začít ji řešit. Problémy s nadměrným ochlupením mohou vést až k psychickým problémům. Knírek pod nosem u žen či srostlé obočí nejsou pro většinovou společnost vizuálně akceptovatelné.

Podobný problém může nastat i s nadměrným ochlupením rukou, nohou či zad. Proto není žádnou ostudou se s tímto problémem svěřit do rukou odborníků. Řešení totiž existují. Stranit se kolektivu, či vyhýbat se sportu či slunění jen kvůli tomu, že je potřeba se svléknout, je zbytečné a velmi zasahuje do pohody jedince.

Nejčastější metody, jak se nechtěných chloupků zbavit

Někdy ovšem nemusí být chloupků nadměrně, a přesto dokáží potrápit. I běžně ochlupené nohy nejsou většinou přijímány nijak pozitivně. A jaké metody odstranění chloupků se nabízejí?

 • Epilace laserem
 • Depilace pomocí holicích strojků
 • Depilační krémy
 • Cukrová pasta
 • Epilace voskem
 • Fotoepilace
 • Epilační strojek

4 důvody, proč je epilace laserem nejlepší volbou pro odstranění chloupků na nohou:

 1. Jedná se nejmodernější řešení současnosti.
 2. Je bezbolestná. V porovnání s epilací voskem nebo cukrovou pastou jde o velmi příjemný způsob, jak se zbavit nechtěného ochlupení.
 3. Je efektivní. Po několika sezení likviduje chloupky opravdu dlouhodobě. A vy si na několik měsíců ani nevzpomenete, že jste kdy nějaké měli.
 4. Jde použít na ošetření jakékoliv partie těla. Nejen nohou a podpaží, ale můžete si zajít na epilaci třísel, obličeje a dokonce si poradí i s úpravou srostlého obočí.

Epilace laserem je moderní řešení, které vás zbaví chloupků bez bolesti a na velmi dlouhou dobu

Nechte se ošetřit profesionály.

Chlupaté nohy u mužů

Ani muži se nemusí stydět za to, že jim chlupy na nohou vadí. Ne každému totiž chlupaté nohy vyhovují. Doba, kdy chlupy představovaly znak mužnosti, jsou už dávno pryč. Nadměrné ochlupení, které už přitahuje pohledy snad úplně všech, pak představuje ještě větší problém.

V případě přílišného růstu chlupů se mluví o hypertrichóze a muži jsou k ní náchylnější než ženy. Důvodů proč tomu tak je, může být několik. Jedním z těch častých je klasická genetická dispozice k většímu ochlupení. Příčinou nadměrného růstu chloupků však mohou být i hormony.

Jedná se hlavně o přílišnou produkci pohlavních hormonů, která se velmi často vyskytuje v souvislosti s onemocněním nadledvinek. Proto pokud trpíte nadměrným ochlupením, je vždy dobré tento stav konzultovat se svým lékařem.

Jak se zbavit chlupatých nohou efektivně a bezbolestně: Nejlepší metody pro ženy i muže obrázek 15

Odstranění chlupů může být tak pro mnoho mužů osvobozujícím. Na rozdíl od přehnaně chlupatého těla, tělo bez chlupů tolik nechtěných pohledů nepřitahuje. Spíše naopak. Stále více se stává standardem i mezi muži. Odstraňování chlupů je běžné například mezi:

 • Cyklisty
 • Kulturisty
 • Plavci
 • Sportovci, kteří se chlupů zbavují z praktických i estetických důvodů

Pánská depilace tak přestává být tabu. Mužské tělo a vyrýsované svaly totiž vyniknou mnohem lépe na holé kůži. A pánské tělo bez chlupů je sexy. Stačí se podívat na filmové plátno. Současný trend je jasný. Chlupy už nejsou vzorem mužství. Tím je teď hladké a vypracované tělo.

Patříte také do skupiny mužů, kteří by se chlupů rádi zbavili, ale nemohou se překlenout přes fakt, že by je někdo mohl zahlédnout při holení nohou nebo dokonce při návštěvě kosmetického salonu? I pro vás je tu řešení. Laserová epilace. Recenze jsou na ní velmi pozitivní.

Pro muže má epilace laserem mnoho výhod:

 • Ošetření má nejtrvanlivější výsledky ze všech možností epilace.
 • Je rychlá.
 • Stačí jen průměrně 3-6 sezení a chlupů se zbavíte na několik měsíců. Pak už stačí jen udržovací sezení jednou za rok.
 • Nebudou vás trápit žádné zarůstající chloupky či podráždění kůže.
 • Lze použít na celé tělo. Epilace třísel a chloupků na intimních partií je stále oblíbenějším řešením hladké kůže v těchto oblastech pro svoji trvanlivost, bezbolestnost a jednoduchost.

Jak na chlupaté nohy?

Epilace laserem:

 • Je v současnosti nejmodernější a stále oblíbenějším řešením týkající se odstraňování chloupků.
 • Stačí jen několik ošetření a chloupků se zbavíte na několik měsíců až let. Po této základní sérii ošetření, je pak pro trvale hladkou kůži potřeba docházet přibližně jen jednou za rok na udržovacích sezení.
 • Je bezbolestná. Ideální pro ty, kteří se chtějí zbavit žiletek, ale klasické druhy epilace je odrazují tím, že dosti bolí. Moderní lasery pracují rychle, efektivně, zároveň chladí a tím znecitlivují pokožku, takže ošetřovaný většinou pociťuje jen jemné štípání nebo vůbec nic.
 • Lze použít na všechny části těla. Kromě ošetření nohou bývá oblíbené i ošetření oblasti bikin nebo podpaží. Ovšem ani intimní místa nebo srostlé obočí není pro epilaci laserem problém.

Holení:

 • Patří mezi nejzákladnější a nejrychlejší způsoby, jak s nechtěným ochlupením zatočit.
 • Nepříjemné na ní je zarůstání chloupků a to, že pro dokonale hladkou pokožku jej musíte provádět téměř denně. S nadsázkou lze říci, že v momentě, kdy s holením končíte, už vám začínají rašit chloupky nové.
 • Výhodou je cenová dostupnost a jednoduchost provedení.
 • Žiletka by měla být vždy ostrá a kvalitní. Použití jednorázových holítek není ani tak účinné, ani tak šetrné k pokožce jako holítka a holící strojky, kde měníte břity.

Depilace cukrovou pastou a depilačními krémy:

 • Výhodou je jednoduchost použití. Nanesete, počkáte a máte hotovo.
 • Depilační krémy však bývají hůře snášeny pokožkou. Hlavně v případě citlivějších jedinců je lepší zvolit jiný druh ošetření.
 • Cukrová pasta má mnohem trvanlivější účinky, oproti depilačním krémům je pokožkou lépe snášena.
 • Její nevýhodou je hlavně to, že pro její nanesení je potřeba zkušeností. Její strhávání pak i bolí.

Epilace voskem:

 • Díky ní se zbavíte chloupků po dobu až 4 týdnů.
 • Velkým problémem je však obrovská bolestivost, která se časem možná trochu otupí, ale nikdy nezmizí.
 • Pro nejlepší výsledky je dobré pravidelně docházet do kosmetických salonů, což může být finančně i časově náročné.

Epilace nohou laserem od Laser Clinic

V Laser Clinic využíváme jen certifikované přístroje, které jsou špičkami ve své třídě. Tím je zaručen efektivní výsledek a spokojenost zákazníka. Sexy nohy si díky tomu mohou dovolit i lidé se světlou pokožkou a světlými chloupky.

Jak se zbavit chlupatých nohou efektivně a bezbolestně: Nejlepší metody pro ženy i muže obrázek 17

Ovšem i přes moderní přístroje je nutné počítat s tím, že se během jednoho sezení všech chlupů zcela trvale nezbavíte. Chloupky totiž nerostou najednou a je potřeba je zasáhnout v dané fázi růstu. Proto je potřeba opakování.

Zkušený personál většinou odhadne, kolik ošetření je potřeba k tomu, aby jste se žádnými chloupky na nohou zabývat v budoucnosti nemuseli. Přesto i po prvním sezení nově narostlé ochlupení viditelně prořídne, a to dokonce o 20 procent. Po několika sezeních dojde k eliminaci všech chloupků na ošetřované partii těla. A to bez bolesti a stresu.

Závěr

V případě, že vás nebaví dennodenní holení nohou ve sprše, epilace voskem vás děsí a depilační krémy přinášejí nechtěné podráždění pokožky, je laserová epilace úžasnou možností, jak s chloupky zatočit. Nejen, že vás nebude bolet, ale eliminace chloupků tímto způsobem přinese opravdu trvalé řešení, které jistě ocení muži i ženy.

V porovnání s klasickými možnostmi epilace jako je vosk nebo epilátor vychází laser jako nejefektivnější a nejpříjemnější metoda ze všech. Trvalý efekt a bezbolestné ošetření je největší výhodou laserové epilace.

Rizika při ošetření jsou minimální až téměř žádná. Velmi záleží na zkušenostech personálu a daném přístroji. V Laser Clinic používáme certifikovaný špičkový laser, který splňuje všechna bezpečnostní kritéria. Zkušený personál zajistí komfortní, efektivní a bezpečné ošetření.

S laserem se také vyhnete nepříjemnému zarůstání chloupků i podráždění kůže. Kromě nohou si lze nechat ošetřit i další části těla, kde se vám zdají chloupky nepatřičné. Ať už se jedná o intimní místa, podpaží nebo obličej.

Máte problémy s chloupky a chcete mít hladké nohy po mimořádně dlouhou dobu?

Laserová epilace vám nabízí řešení. Využijte tento ultramoderní způsob boje s chloupky.

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!