fbpx
Pondělí – Neděle 09:00-21:00

Zarůstající chloupky na břiše? Řešte nejen důsledky, ale i příčiny

Zarůstající chloupky na břiše nejsou jen estetickým problémem. Mohou vést k bolestivému vřídku a zánětu, což vyžaduje dlouhodobou léčbu. Tento problém postihuje jak muže, tak ženy a může se opakovat na různých částech těla. Pokud hledáte trvalé řešení, najdete ho v našem průvodci. Odhalíme nejen účinné aplikace, ale také příčiny tohoto problému.

Nežádoucího ochlupení se můžete zbavit různými způsoby. Nicméně laserová epilace je jedinou opravdu účinnou a relativně bezbolestnou metodou, která zaručuje trvalý výsledek.

Zarůstající chloupky na břiše vznikají nejčastěji z těchto 5 hlavních příčin

Zarůstání je specificky stav pokožky, kdy vlasový stvol nevyroste z folikulu nad kůži, tak jak je přirozené, ale naopak se stočí směrem zpět, a tudíž roste pod povrchem pokožky. Tělo se tomuto nepřirozenému jevu brání tím, že vyvolá zánětlivou reakci. Tento obranný mechanismus má za cíl vypudit zarůstající chloupky.

Jedná se o přirozený proces a ve většině případů si tělo s “nezvaným návštěvníkem” poradí samo. Pokud tomu tak není, malý vřídek roste, je bolestivý na dotek a jeho vnitřek je vyplněný hnisem. V těchto konkrétních případech je nezbytně nutné proces hojení podpořit.

Zarůstající chloupky na břiše? Řešte nejen důsledky, ale i příčiny obrázek 17
V případě chronických potíží se ale rozhodně nespoléhejte na samoléčbu. V extrémních případech je nutné zarostlý chlup vyříznout a ránu odborně vyčistit. Proto určitě vyhledejte dermatologa, který bude řešit nejen akutní zánět, ale bude se také snažit odhalit příčinu jeho vzniku.

Mezi nejčastější příčiny zarůstání chloupků na břiše patří:

 1. Nevhodné způsoby odstraňování chloupků nebo špatná depilační/epilační technika – chlupy mohou začít zarůstat po holení nebo epilaci. Tyto metody odstraňování ochlupení zvyšují riziko zarůstání. Je to dáno především špatnou technikou, kdy dojde při epilaci k ulomení chlupů pod kůží. Po holení zase mohou chloupky začít růst křivě (proti směru růstu). Pokud preferujete epilaci nebo depilaci a chcete zarůstání předcházet, je nutné vždy dodržovat správný postup.


  Nikdy neholte suchou pokožku. Ideální je holení ve sprše nebo vaně po směru růstu. Voda by měla být teplá. Díky tomu chloupky změknou a otevřou se póry. Chloupky oholíte snadno a rychle, aniž byste podráždili vaši pokožku. Epilaci voskem provádějte vždy proti směru růstu chloupků (pokud preferujete cukrovou pastu, epilujte naopak po směru růstu). Epilaci zad raději absolvujte v kosmetickém salonu nebo s pomocí další osoby.

 2. Stav pokožky – zarostlý chloupek můžete objevit i v místech, které si neholíte. V tomto případě jsou na vině odumřelé kožní buňky, které ucpaly vlasový folikul a chloupek tak nemá prostor pro přirozený růst. Zarůstání je také častější u osob, které mají suchý typ pleti. Dehydratace pokožky může být způsobená vnějšími i vnitřními faktory. Na stav pleti mají často vliv hormonální změny. Pokud máte suchou pokožku, používejte pravidelně hydratační krémy a kosmetiku. Dbejte také na dostatečný pitný režim.

 3. Nadměrný růst ochlupení – na zarůstání má vliv také množství a struktura chlupů. Častěji zarůstají silné, kudrnaté chlupy. Riziko zvyšuje také hustota ochlupení.

 4. Genetika – vzhledem k tomu, že se struktura a hustota ochlupení dědí, genetika hraje podstatnou roli.

 5. Nošení příliš těsného oblečení – časté nošení příliš uplých oděvů může být také příčinou zarůstání, protože materiály (především syntetické) brání přirozenému růstu.

Jaké jsou důsledky zarůstání chloupků na břiše?

Zarostlé chloupky nejenže působí neesteticky, ale pokud se jejich stav neřeší nebo zanedbá, jsou velmi bolestivé. Tento jev je často doprovázený i dalšími nepříjemnými projevy, které významně snižují kvalitu života a také sebevědomí, což v extrémních případech vede k zhoršení psychické kondice postiženého jedince.

Pokožka, která inklinuje k zarůstání:

 • je podrážděná a svědí,
 • může se objevit vyrážka po holení,
 • v postiženém místě může dojít k trvalé změně pigmentu nebo vzniku jizvy.

Zarůstání postihuje ženy i muže

Máte pocit, že se tento problém i přes veškerá preventivní opatření neustále opakuje? Netrapte se zbytečně sami a přijďte se k nám poradit.

Nejoblíbenější metody odstraňování chloupků na břiše a jejich vliv na zarůstání

Zarůstající chloupky na břiše? Řešte nejen důsledky, ale i příčiny obrázek 19
 • Epilace laserem je moderní a bezkonkurenčně nejefektivnější metoda odstraňování ochlupení na všech tělesných partiích, tedy nejen na břiše. Pokud laserovou epilaci chloupků na břiše srovnáme s ostatními tradičními depilačními i epilačními metodami je relativně bezbolestná a jako jediná zaručuje trvalý výsledek (až u 80 % klientů nedojde k opětovnému růstu ochlupení. V případě, že se růst přece jen obnoví, nové chloupky jsou jemnější a světlejší). Laserová epilace nezpůsobuje zarůstání chlupů, naopak je vhodným a účinným řešením, díky kterému se tento problém v dané oblasti zcela eliminuje.

 • Běžná depilace holicími strojky a žiletkami je pohodlný a levný způsob odstraňování ochlupení. Holení zpravidla nebolí, je poměrně rychlé a finančně dostupné. Nicméně efekt hladké pleti vydrží pouze pár dnů (u některých jedinců jen do druhého dne). Holení je nutné zakomponovat do každodenní rutiny. Z dlouhodobého hlediska je tedy časově i finančně poměrně náročné. Pokud se holíte ve spěchu, na sucho nebo preferujete depilaci proti směru růstu, zvyšujete riziko zarůstání.

 • Epilace voskem odstraňuje ochlupení i s kořínky, hladkou pokožku si tak můžete užívat podstatně déle. Vytrhávání ovšem není příjemný zážitek. Voskování je poměrně bolestivé. U citlivých jedinců může dojít k zarudnutí pokožky a vzniku drobných krvácejících ranek. Proceduru byste měli opakovat ideálně každý měsíc. Pokud je epilace voskem provedena neodborně, zvyšuje se pravděpodobnost, že objevíte zarostlý chloupek. Ulomený chlup pod pokožkou může začít růst špatným směrem.

 • Depilační krémy odstraňují stejně jako depilace žiletkou či strojkem pouze viditelnou část ochlupení. Chlupy dorostou poměrně rychle zpět do původní délky. Depilační krémy mohou vysušovat pokožku, a tím také nepřímo zvyšovat riziko zarůstání.

 • IPL technologie představují alternativu laserové epilace pro domácí použití. Tato důmyslná zařízení pracují na podobném principu jako profesionální lasery, s tím rozdílem, že mají podstatně nižší výkon. Výkonný laser mohou obsluhovat pouze kvalifikovaní lékaři. IPL není vhodným řešením pro osoby s tmavým fototypem pleti a příliš světlým ochlupením. Potíže se zarůstáním může zmírnit, ale není zdaleka tak efektivní jako lékařský laser.
Epilaci laserem MOTUS AX provádíme po celý rok

Naplánujte si ošetření přesně podle vašich časových možností.

Epilace břicha laserem je ověřenou metodou léčby zarůstání chloupků

Laser likviduje chloupky i s cibulkou. Díky tomu u většiny klientů nedochází k jejich opětovnému růstu. Nicméně lidský organismus má schopnost regenerace, proto se může stát, že se růst ochlupení v menší míře obnoví. Nové chloupky jsou ale oproti těm původním světlejší, jemnější a je jich také podstatně méně. Tento stav lze jednoduše vyřešit udržovací aplikací laseru, kterou klient absolvuje pouze jednou ročně.

Odstraňování ochlupení laserem klienti zpravidla velmi dobře snáší. Moderní laserové zařízení je opatřeno chladicím systémem, který pokožku v daném bodě znecitliví. Pokud si to tedy nepřejete, není nutné používat lokální anestezii.

Laserová epilace u mužů i žen, kteří trpí na zarůstání chloupků, působí jako velmi účinné preventivní opatření, protože eliminuje celý problematický chloupek a ne jen jeho část. Zároveň je tato moderní metoda šetrná k pokožce. Po epilaci laserem nedochází ke vzniku drobných otevřených ranek jako v případě klasických epilačních procedur.

Proč byste si měli pro epilaci břicha vybrat právě nás?

 • Naši zkušení lékaři mají k dispozici nejmodernější laserový přístroj MOTUS AX. Tento alexandritový laser je až dvojnásobně výkonnější než běžné diodové lasery. Díky tomu můžeme ošetřit i klienty, kteří mají tmavší fototyp pleti nebo jsou opálení (pokud se nejedná o čerstvé opálení). Přístroj má zabudovaný chladicí systém, takže proceduru velmi dobře snáší i citliví jedinci.
 • Zaručujeme viditelné výsledky již po první aplikaci (úbytek ochlupení až o 20 %).
 • Nabízíme cenově výhodné balíčky, díky kterým u nás ušetříte tisíce korun.
 • Postará se o vás profesionální tým v prostředí naší luxusní kliniky.

Jaké jsou populární střihy intimních partií

Zarůstající chloupky na břiše? Řešte nejen důsledky, ale i příčiny obrázek 21

Holení intimních partií automaticky neznamená, že se zbavíte úplně celého pubického ochlupení. Upřímně, to je představa dost děsivá. Brazilskou epilaci je rozumné přenechat laserové klinice nebo nějakému kosmetickému studiu.

Doma se ženy častěji zaměřují na oblast bikin či jinak řečeno epilaci třísel a nejintimnější část si jen mírně upraví. Úpravy jsou to ale nápadité – teď nejvíce frčí:

 • klasický trojúhelníkový tvar
 • srdíčko nebo diamant (pracuje se podle šablony a může se doplnit nalepovacími kamínky)
 • obdélníkový kobereček neboli přistávací ranvej libovolné šířky
 • a samozřejmě cokoli jiného, nápaditosti se meze nekladou

Důležité je, aby byla žena i partner spokojeni a aby nic netrčelo ven ze spodního dílu plavek či kalhotek.

Také při holení intimních míst u mužů je možnost se rozhodnout, zda jen odstraníte chloupky kolem penisu a varlat, či pojedete podle hesla všechno nebo nic. Vaše tělo – váš vkus.

Co dovedete udělat doma, to laser zvládne rychleji a lépe

A hlavně nastálo. Nepokoušejte svoji šikovnost, obraťte se na nás.

Další alternativní metody, jak předejít nebo odstranit zarůstající chloupky na břiše

Pokud hledáte šetrné, domácí metody, jak se zbavit chloupků na břiše, zkuste se zaměřit na péči o pleť a především její hydrataci. Základem úspěchu je pravidelnost a používání kvalitních, přírodních kosmetických produktů.

 • Dopřejte vaší pleti hloubkový peeling. Exfoliace pokožky pomáhá odstranit nahromaděné odumřelé kožní buňky, které mohou blokovat přirozený růst ochlupení. Druh peelingu zvolte s ohledem na typ vaší pleti a oblast, kterou chcete hloubkově vyčistit. Dle potřeby proceduru opakujte 1 až 2krát do týdne.
 • Používejte hydratační a zklidňující krémy, které vaši pokožku zjemní. Můžete si také pořídit speciální kosmetiku, která se přímo zaměřuje na eliminaci zarůstajících chlupů.
 • Pokud trpíte nadměrným růstem ochlupení z hormonálních příčin, nasadí vám lékař adekvátní léčbu. Hormonální terapie zmírní nebo zcela zastaví nadměrný růst, a tím také sníží pravděpodobnost opětovného zarůstání.
Zarůstající chloupky na břiše? Řešte nejen důsledky, ale i příčiny obrázek 23

Zarůstání chloupků na břiše je nepříjemný problém, který se navíc může často opakovat. Existuje hned několik různých metod, které mohou tyto potíže zmírnit. Nicméně pokud vám chloupky zarůstají opakovaně a nejen na břiše, měli byste váš zdravotní stav konzultovat s lékařem, který na základě odhalení příčiny, navrhne optimální léčebný postup. V některých případech stačí jen změnit techniku holení či epilace. Jindy je nutné nasadit komplexní hormonální terapii.

Nejúčinnější metodou, jak zarůstání zcela eliminovat, je laserová epilace. Přístroj spolehlivě zničí celé chlupy i s cibulkou. V Laser Clinic provádíme epilaci nejmodernějším zařízením, které lze použít i na tmavší pokožku. Díky tomu nemusíte čekat, až vám vybledne opálení, ale můžete potíže se zarůstáním řešit okamžitě.

V rámci našich výhodných balíčků si můžete nechat ošetřit hned několik tělesných partií najednou za bezkonkurenční cenu

Akční slevy se týkají všech oblíbených kombinací včetně epilace celého těla.

Získejte 50% slevu na váš první zákrok v kterékoliv partii

Stačí vyplnit náš bleskový kvíz a ušetříte stovky až tisíce korun!

Související příspěvky

Zanechte nám svůj kontakt a domluvme se, kdy může vaše epilace začít!